Polonya ve Rusyada Alkol yasakları,Şeriat Ülkesi kanunları uygulanıyor!

images

Yanlış okumadınız, Rusya ve Polonya Alkole karşı inanılmaz bir savaş başlattı, artık sokak aralarında içki içmenin cezası net olarak hapis veya tutuklu bulundukları sürece iş hapishanelerine gönderiliyorlar !

Diğer yeni kanun ise bundan sonra Rusyada hangi Din olursa olsun küfür etmenin cezası 3 yıla kadar hapis cezaları getirildi, gece saat ondan 22:00 kesinlikle içki satışı ve sokaklarda içmek yasak, eğer Yurt dışına gidecekseniz yeni kanunlara dikkat etmeniz gerekir, bu Ülkelerde Hapis cezaları paraya çevrilmiyor ve cezanızı hapishanede çekiyorsunuz !

Almanyada ise yeni kanunda kesinlikle sokak aralarında içmek, bağırmak, rahatsızlık vermenin artık cezası hapis para cezaları kaldırıldı, sarhoş olmak ve kavgaya sebebiyet verme bedeli 80.000 Euro ödemessede 16 ay hapis cezası çıkarılacağı belirtildi !

İngilterede yeni hazırlanan yasada ise cezalar nerdeyse aynı şekilde çok ağır ve caydırıcı türden, sarhoş olarak 3 defa yakalanırsanız çalıştığınız firmanın sizi tazminat ödemeden işten kovma hakkı getiriliyor !

Diğer ceza ise inanılmaz ağır ve İnsan hakları örgütlerinden kısmi tepkiler gelsede kanun yürürlüğe Eylül ayında giriyor, İngilterede Alkollu ölümlü kaza yaparsanız ”DİKKAT-TRAFİK CEZASI İLE DEĞİL KASTİ CİNAYETLE YARGILANIYORSUNUZ” Aslında bu bilindik bir ceza Amerikada belli eyaletlerde alkolllu ölümlü kaza yapmanın bedeli 1nci derceden cinayetle yargılanıyorsunuz teksas gibi eyaletlerde ise idam cezası uygulanıyor !

Bu konuda Türkiye cidden bir cennet, nerdeyse sarhoş araba sürmek adam ezmek, sarhoşken adam öldürmenin cezası yok, tam tersi birine düşmansanız araba ile ezin 3 ayda çıkarsınız, yada sarhoşken birini öldürün ceza almıyorsunuz hatta toplu katliam yapın trafik cezası olduğu için cezası yok !

Türkiyeyi bu konuda anlamak imkansız, Dünyanın her yerinde Alkole bağlı suçlar inanılmaz ağırken, Türkiye tam tersi sarhoşlara ödül veriyor, sokak ortasında küfür eden sarhoşa hapçıya ceza yok, isterse Adam öldürsün tam tersine ödüllendiriliyorlar, Avrupada ise net yazıyorum gece ondan sonra sokakta bağırsanız Polis sizi 24 saat karakolda tutuyor ve sizi hiç bir Avukat dışarı çıkaramaz, ertesigünde mahkemeye çıkarsınız büyük ihtimal binlerce liralık ceza ile ve belli günlerde Polis merkezinde alkol kontrolu mecburiyetniz var !

Türkiye madem Avrupa Birliği diyor, Alkol yasaklarındada Avrupa birliği yasalarını uygular hemde en ufak taviz vermeden, Rusya ve Polonya örnekleri ortada Türkiyeninde bu yasalara uyması mecbur malesef Türkiye bazı kanunları uygulamıyor !

Andy Swezniak

Tarih: 04 07 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.