Philips HMP3000 Mkv Player, Resimli test detaylı bilgi

Philps HMP3000 Mkv player şuan için ucuz fiyatıyla cazip media player seçeneklerinden bir tanesi,elbetteki profosyonel film izlemek isteyenler için farklı seçeneklere yönelmekte fayda var normal film meraklıları içinse ideal bir ürün.

Hmp3000 başarı yönelerinden bir tanesi nerdeyse tüm film codecklerini okuyabilmesi,avi,mkv,mp4,wmv,mov,ts,vob en çok tercih edilen bu codeclerde başarılı sadece wmv formatlı 1080p bazı filmeri tanıyamaması bu sorun nerdeyse 8 filmden bir tanesinde ortaya çıkabiliyor,wmv film seçiminde indirilen sayfadan codec desteğini muhakkak kontrol edin aksi takdirde 30 GB bir filmi tanıymaması sizi üzebilir.

Görüntü başarısı ortanın üstüne malesefki çıkamıyor,yani bir wd player kadar başarılı değil görüntü sabitlenmesi ekranla uyum sorun var,bu sebeble Lcd,Led,Plasma kullanıcıların ayarlarını dikkatli seçmeleri gerekiyor.

Alt yazı desteği başarılı,otomatik olarak alt yazıyı okuyor sizin seçmeniz gerekmiyor elbetteki indirdiğiniz filim uzantısı ile alt yazı aynı olmalı buna dikkat etmelisiniz.

Ses kalitesi ortanın üstünde değil,sesi net ve sorunsuz çözemiyor malesefki fakat normal odanız ğiçin alıyorsanız memnun olacağınız kesin,dts çözebiliyor bu iyi tarafı.

Alt yazı ise tam manası ile başarısız alt yazı büyütmek malesefki sınırlı  22-28 arası bir tanımlamaya mevcut her nekadar 40 font yazsada bu sadece rakamdab ibaret bir özellik ve can sıkıcı bir durum,Philps bir firmware ile bu sorunu çözememesi  Philps adına bir ayıp diyorum.

Kumanda işlevsel olarak orta kalitede ama emsallerine göre biraz daha iyi,kolay ve sorunsuz tek tuşla menüde gezinmesi oldukça iyi,tek tuşla tek dokunmada açılıp kapanması yine büzel ve başarılı yönlerinden bir tanesi.

Türkce dil seçimi bana göre Philps’in Türkiye ayıbıdır ve bunu Türkiyeye karşı bir umursamazlık olarak hissettim,Türkmence seçeneği var ama Türkce olmaması üzücü bir durum.

Alt yazı harf sorunu yok Türkçe harfleri sorunsuz tanıyabiliyor.

Bir olumsuz tarafı ise Fbrika kurulumu olarak zoom seçimi açık ilk kullananlar film neden tam ekrana oturmuyor diye düşünebilirler,bu sorunu zoom seçeneğini ayarlardan kapayarak sorunsuz tam ekran izleyebilirsiniz.

İleri geri tuşları bana göre sorunlu tek tuşla bazen sarma hızı tutarsızlık yaşayabiliyor.

Ağır çekim-slow motion özelliği malesefki yok.

Tek tuşla atlatma özelliği yok bunu ayarlardan git seçenepine basıp dakika saniye olarak seçebiliyorsunuz,ileri geri sarması malesefki sorunlu bir anda filmi 2-3 dakika ileri atabiliyor.

Alt yazı seçeneği kırmızı,beyaz,mavi,yeşil,sarı ve gölgeli olarak seçilebiliyor.

Türkiye satış fiyatı ise,120 Lira/64 usa doları.

Orta kaliteli bir ürün olarak ve fiyat ile film severler için iyi bir seçim olabilir dediğim gibi fazla beklentisi olmayanlar için bu yorumum.

Panasonic BluRay üzerinden test ettiğim görüntü ile karşılaştırmasını bir sonraki değerlendirmeme paylaşmaya çalışacağım,ip ucu isterseniz Panasonic ses ve görüntü olarak tartışmasız başarılı demek istiyorum.

Saygılarımla

Tarih: 09 01 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Philips HMP3000 Mkv Player, Resimli test detaylı bilgi' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Lily dedi ki:

  Merhabalar sayın Andy1.
  İnceleme için çok teşekkürler. Bu ürünü, özellikle fiyatı makul bir seviyede olduğu için almak istemiştim. Ama incelemenizde bazı zayıf yönlerinden bahsettiğinizde almaktan vazgeçtim. Sanırım üzerine mecburen bir miktar daha para ekleyip bir üst modeline ya da başka markaların orta karar (ev için uygun, sorunsuz) tabir edilen modellerine yöneleceğim. Herkes WD Live serisi diyor ama 290 liradan aşağı kullanılabilir bir modelini bulamadım. Daha iyileri de daha pahalı ve bir de üzerine terabyte’lık harici disk eklenince…
  Sonuçta HD film izlemek için de kullanabileceğim bir laptop’a hali hazırda sahip değilim, şu an almayı da düşün(e)miyorum açıkçası. Onun yerine daha ulaşılabilir seviyelerde olan media playerlardan (mesela Ezcool HD Dream Full HD 1080p Media Player) yana tercihimi kullanmak istiyorum. 220-250 TL civarı çok da fazla bir seçeneğim yok sanırım.
  Samimi ve tarafsız incelemelerinizde kolaylıklar dilerim.
  Bu arada insanları anlamak güç. Siz her ne kadar çok büyük ölçüde marka model tavsiyesi yapmaktan özellikle kaçınsanızda, halâ inatla ilgisiz ve yakışıksız bir şekilde marka savunuculuğuyla ithan eden arkadaşlar var. Sonuçta Samsung’un D8000 modeli, Panasonic’in VT25 modeli, Sony’nin HX 909 modeli ya da LG’nin LW6500 modeli alacak alamayacak herkese önerilirse bu marka misyonerliği yapmak değil

 2. Lily dedi ki:

  … sadece “gerçekten iyi” olanı önermektir. İyi olanı önerdiği için ya da sırf bir televizyon “gerçekten kötü” ise ve kendi kullanmayacağı/beğenmediği bir cihazı önermiyorsa “taraflı yorum yapıyor”!!!, “bir firmanın elemanı”!!! denilmemelidir. Bu çok kaba ve kırıcı kırıcı bir durum. (önceki mesajım yanlışlıkla yarım kalmıştı)

 3. andy1 dedi ki:

  Sayın Lily,

  Merhabalar,Olumlu yorumunuz kalben çok teşekkür ederim.

  Marka fanatiği hayatım boyu olmadım,ve itirafta ediyorum istesem bugün belli markaları yazar,çokta iyi reklam geliri elde ederim,ben sitemde reklam dahi almıyorum,hatta bazı satıcıların bizi yazarmısın ucuz ürün verebiliriz demelerine bile kızan bir insanım,herkesin parası benim için kutsaldır ve alın terine saygısı olan biri olarak yaşıyorum.

  Dediğiniz gibi burda hergün 10 modeli yazarım,Türkiyede kim alabilir bilmiyorum ama o ürünleri 80 milyonluk Ülkede 500 kişi belki kullanıyordur onuda sanmıyorum ya her neyse,zengin parası daha değerlidir bunu iyi bilirim en azından.

  WD ürünleri oldukça kaliteli Seagate bazen belli ürünlerinde sorun çıkabiliyor ama,Seagte en sevdiğim tarafı sattığı ürünün arkasında sonuna kadar duran firmalardan bir tanesidir,ürün tamiri ile dahi uğraşmaz değişim yapar yeni ürün yollar,özellikle Hollanda Amsterdam Segate’i burdan tebriklerimi yolluyorum,Seagatin kalitesinin öncüleri durumundalar.

  WD tv önerme sebebim ürünleri oldukça kaliteli yanı sorun enaz çıkan firmalardan,benim kullandığım WD elements serisi açıkcası bayağı iyi anlaşıyoruz,işin espirisi bir yana parasını hak eden ürünlerden.

  Türkiyedemi yaşıyorsunuz bilemiyorum,Garantili 2nci elini bulursanız alın,önemli olan garantisi bitmemiş olsun,100 lira civarına çok rahatıkla bulursunuz.

  Türkiyede yaşıyorsanız ve 1080 p sorunsuz ve kaliteli ama ucuz film izlemek istiyorum derseniz sitede yorumu var,Philps HMP3000 MKV Player tavsiye ederim 100 lira sanıyorum,nerdeyse tüm detayları ile test ettiğim bir ürün ve parasınıda hak ediyor.,en iyi tarafı ise 1Tb ve 3TB diski dahi saniyeler içinde sorunsuz açması iyi yönlerinden.

  Philps HMP3000 elbetteki eksik yönleri var fakat sorunsuz video codecklerini tanıması gerçeketn çok iyi,WMV-MKV-MP4V-AVİ-MP4-WMV2K-MPEG-VOB-FLV-TS-MOV uzantılı filmleri oytabilmesi cidden başarı,bazı wmv uzantlı filmlerde sorun gördüm sorunda demem ne derece doğrudur ama 100 dosya denediysem 4 tanesinde hata verdi,dosya hatasıda olabilir elbetteki,tam konuyu inecelmedim ama merak eden olursada inceleyebilirim.

  Philps HMP3000 için moralinizi bozdum sanıyorum fakat test değerim profosyonel kullanım içindi,normal Arşiv ve 1080p film izlemek amaçlı alacaklar için en ideal ürünlerden,bir çok medya player malesefki sorunlu,tek tek detay vermek istemem bu sebeble en ucuza en kaliteliyi alabilmek benim için önemli.

  Teknolojide gerçek manada titizimdir,işe yaramayan bir özellik için bir üne para vermem,mesela USB desteği yüzünden Lcd-Led-Plasma almak isteyenler örneğini verebilirim,boş yere para ve garantisi olmayan USB üzerinden film izleme hayali + enaz emsal üründen 500 lira daha fazla parayı sırf USB diye satın almak bana mantıklı gelmiyor.

  Dersenizki ikinci el düşünebilirim,Türkiyede satan bir kişi tanıyorum,elbetteki garantili olmak şartıyla sorabilirim,en son bir Dostuma aldırmıştım WD 1TB 1 sene garantili 130 liraya,teslim etmiş,kutulu garantili elbetteki full aksesuraları ile birlikte,yanlışta anlamayın asla ama asla ne ticarete bulaşırım nede yalanlarla insanların alın terini çalarım.

  Yazma sebebim,Türkiyede ürünler pahalı Yurt dışında tanıdığınız varsa ucuza alabiliriniz mini harici diskler 50 dolara kadar gerilediler 1 tb olanları,bu ürünleri alırkende kesinlikle tanıdIğınız olmalı,Hindistan üretimi Grey Marketing cihazlar.

  Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

  Saygılarımla