Paranormal Activity 4 ,Konusu, detaylar, eleştiri puanlama:10/1

x

Son dönemlerde kalitesizlik adına  film sayısı her geçen gün artarak devam ediyor, son örneği ise Paranormal Activity 4, en başlarda sizi içine çekeceğini sanıp heyecan duymanıza sebeb olan 30 saniyelik görüntü sonrasında yerini hüsrana bırakıyor, verdiğiniz parayamı üzüleceksiniz yoksa Sinemanın düştüğü bu üzücü halleremi, bu sinema filmi değil ben bu tür kamera çekimlerine sinema filmi demiyorum, diyenleride şiddetle kınıyorum, Sinema filmi demeniz Sinema tarihine ve Mükemmel Filmlere,Yönetmenlere, senaryolara hakaret demektir, bu sebeble bu filmlere sinema filmi değil, kamera çekimi denmesini tavsiye ediyorum.

Konuya dönersek, önceki bölümün son sahnesine değinen kısa bir girişle başlıyor, sonrasında komşu evde bir Annenin Hastaneye kaldırılması ve çocuğununda filmin baş rolündeki Ailenin yanına taşınması ile olaylar gelişiyor, gizem 6 yaşındaki Çocuk karakterimiz davranışları ve sessizliği ile, evin diğer çocuklarının ilgisine sebeb olur, evin genç kızı ve Erkek arkadaşı birden gizemlerin içine dalarlar ve evin her yerine kamera yerleştiriler, sonrası ise inanın anlatmaya dahi değmez, kısacık yazımda bile sonucu tahmin ettiğinize eminim.

Son sahnesine değinmek istiyorum, inanın bir film daha doğrusu kamera çekiminde ancak bu kadar ucuz bir senaryo olabilirdi, bu ucuzluğun hakkını sonuna kadar veren yönetmeni alkışlıyorum, bu kadar kötü filmleri çekebilmek inanın kolay iş değil, film zaten kötü ama birde yönetmenin kötü hale getirmesi için verdiği ucuz ve komik sözde gizemli sahneler ise korkmaktan çok nedir bu saçmalık diye kızmanıza sebeb oluyor.

Ellerinde kamera gençler ordan oraya hareket eden iğrenç bir görüntü hareketli kamera yetmiyor birde gece sahnelerinde gece kulubü havasını andıran traji rezalet gece görüşü efektleri, filmin keşke iyi bir tarafı olsaydıda yazabilseydim.

6 kişilik kadro, tek bir evin içinde geçen, ordan oraya ellerinde kamera koşturan gençler bol bol küfürler ve bunuda Sinema diye puanlama beklemeyin, ortada sinema filmi yok.Amatör kamera çekiminden ibaret, filmin sonundaki rezalet ise filmin kötü kalitesinin belgesi olmuş, Ruh gizem havasında sözde başlayan film, Zombilerle bitirilmiş, her halde belki beğenen olurda beşincisini çekeriz düşüncesini taşıyacak kadarda ileri gidebilirler.

Puanlama yapmak doğru değil ama filmde rol oynayan, küçük Çocukların emeklerine karşılık kısaca Puanım: 10/1 dahi bu filme ödül anlamına geliyor.

Tavsiyemse, bu filme zaman ayırmayın daha kaliteli filmlerden yana Sinema tadını yaşayın.

Tarih: 05 02 2013
Üst kategori: Sinema film eleştiri
Alt kategori:

'Paranormal Activity 4 ,Konusu, detaylar, eleştiri puanlama:10/1' hakkında sorular, açıklamalar

  1. erdem körüklü antalya dedi ki:

    Bu film türü blair cadısı filmi ile başadı ilk başlarda çok ilgi gördüğü için ikincisi çekildi fakat ilgi düştüğü için devam edilmedi.Aslında bu bir pazarlama türü insanlara amatör kamera çekimlerini göstererek gerçeklik hissi yaratmaya dayanıyor. Ülkemizde de Bu tür denendi Karadedeler olayı filmi. sırf merak için seyrettim aynı mantıkla çakilmiş bir film. Doğrusu insanları aptal yerine koyuyorlar çok basıt ve düşük bir bütçeyle çekiyorlar kalite kaygısı yok zaten. Bakalım daha ne kadar sürecek bu akım. Saygılarımla

  2. andy1 dedi ki:

    Kamera çekimi yapımlar daha doğrusu kolay düşnce ve senaryo gerektirmeyen,doğaçlama filmler bana göre dönemini kapadı, Blair Cadısı ile başlayan bu çekim mantığı hiç bir zaman Blair Cadısındaki gizeme ulaşamadı ki o dönem yapıldığı tarihe bakarsak, filmin gişe yapması çok normal, günümüz teknolojisinde ise artık 1080p filmler dönemi dahi bitti demek lazım, 4K çekilen filmler her halde film piyasasını inanılmaz şekilde zorlayacak.