Panasonic WT50 3D Led,yeni efsane doğuyor, test detaylar.

Panasonic Plazma üretiminde tartışmasız tek marka özelliğini korusada, Lcd ve Led serilerindeki durgunluğunu üzerinden atmaya başladı, bunda Avrupada düşen pazar payları ve küçük ebatlı üretimlerindeki hatalarıda görmüş oldular.

47-50-55 inclik serileri ile Avrupada rakiplerini zorlayacağı kesin hatta tartışılmaz, Samsung ve Lg bu yeni seriler karşısında pazar paylarında değişim olurmu zaman gösterecek.

WT 50 serisine dönersek, Panasonic bu süper ince ve inanılmaz şık yeni panelinde kumandasına kadar tasarımlarını değiştirdi, oldukça şık kumandası aynı zamanda internet klavyesi görevinide yapabiliyor, tavsiyemse kablosuz klavye edinmeniz yönünde olacaktır, kumada üzerinden İnternet sayfalarına geçişler inanılmaz hassas yani kumandaya alışmak için zaman harcayacaksınız yada en iyi yöntem kablosuz kalvye ile bu televizyonun İnternet keyfini yaşayacksınız.

Panel ise inanılmaz şık metal krom ve cam tasarım, duvarınızda çok pahalı bir tablo havasını yaratacaktır, panel ince olmasına rağmen bağlantı erişimleri sorunsuz ve basit.

Panasonic bu panelde farklı bir resim taramasıda kullanıyor, kontrast önemlidir fakat bu panelde gerçek ışık değeride inanılmaz seviyelerde, en farklı detay ise 1600 hrtzlik bu panelin yeni ışık işlemcisi ile paralel ışık değerlerini algılmasıdır, yani resim geçişleri nerdeyse en ufak bir kayıp yaşanmadan ekrana yansıyor, alt tarama hızı ise 800 hrtz.

Ips Led panelde kullanılan pixsel adeti ise 2.073.600 adet 1.920×1.080 destekli.

Diğer yenilik ise WT50 tanmemen otomatik yüz tanımlama özelliğine sahip, bunun manası ise 3D panel nerdeyse kusursuz bir resim tanımlama özelliği sunuyor, 2D ve 3D desteği yanında paket içeriğinde gelen 2 adet gözlük meraklılarına sevindirici bir detay.

Ses detayına ise değinmeden edemeyeceğim, tamamen profosyonel ses sitemlerini aratmayacak şekilde 3D ses çözünürlüğe sahip tam 8 adet hoperlör 2 taneside Woofer olmak üzere AV surround ses teknolojisini odanıza getiriyor.

İnternet özelliği ise tek kelimeyle muhteşem !

Panasonic onborad çift çekirdekli işlemcisini bu panele nerdeyse sorunsuz uygulamış, en yoğun yani sorunlu sitelere dahi kolayca erişim yapabiliyorsunuz, bu arada paket içeriğinde Panasonic nerdeyse tüm İnternet erişim aksesuarlarınıda dahil etmiş, siz aramak yada uygun donanımları araştırmak zorunda kalmıyorsunuz.

Media Player desteği ise başka güzel tarafı, Usb üzerinden bir çok video formatını sorunsuz açabiliyorsunuz. Mkv-Mp4-Mov-M4v-Flv-3GPP-Vro-Ts-Vob-Ps yazmadıklarımda var, sadece popüler olanları yazdım, yani nerdeyse tam bir media player özelliği ile donatılmış.

4 adet Hdmi desteği !

3 Adet Usb desteği!

Entegre atsc tuner!

Bluetooth erişimi !

Pc D Sub desteği! yine önemli olanları yazdım, ses desteği ise mükkemmel, digital yada sd ses girişleri var.

Şimdilik bu kadar, detay yazıyorum.

Resimlerle birlikte, daha düzgün bir konu altında toplayacağımdan, merak edenlere küçük detaylarını vermek istedim.

 

Tarih: 29 05 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.