Panasonic Viera TX-L32E30 İnceleme test detaylı tanıtım

Panasonic Viera TX-L32E30,Panasonic serileri 2011 için çıtayı çok yükseltti Panasonic televizyonlarda kalite farkını görmek için artık uzman olmakta gerekmiyor,televizyonların özellikle ekonomik serilerindeki kalitesi tartışılmaz.

Birçok Lcd,Led,Plazma televizyonu inceleme fırsatım oldu,elbetteki ilk önceliğim SD yayın kalitesi,Normal Televizyon izleyicileri malesefki bir çok test sitesinde dikkate alınmıyor bu sebeble SD yayın kalitesi benim için vaz geçilmez özellik olarak sizlere paylaşmaya çalışıyorum.

Şunu unutmayın %90 Led tvde HD ve Blu-Ray kaynaklı resim yani görüntüler farklı ve kaliteli gelecektir fakat Sd yayın izlemeye gelince olay farklılaşıyor,ya çok iyi aldığınız tvnin ayarlarını ve özelliklerini bileceksiniz yada tvnin gösterdiği ile yetineceksiniz !

Panasonic Viera TX-L32E30 serisine dönersek,42 inc serisini tanıtmıştım,almayı düşünenler inceleyebilirler,32 inclik bu seride Panasonic farkını hissedebiliyorsunuz,32 inclik serilerde üretici seçimi çok önemli genelde ekonomik ucuz paneller kullanılır bu sebeblede SD yayın kaliteleri oldukça verimsiz hatta kötüdür diyebilirim.

Panasonic bu serisinde Panasonic IPS-ALPHA kendi panelini kullanıyor zaten bunu hemen fark ediyorsunuz,daha kesin resim kalitesi panele oturun tireşimsiz ve sabit görüntü ve elbetteki ses kalitesinide eklemek isterim.

Panelde en büyük özellik Panasonic cast değil Panasonic Conneckt özelliğini taşıması 2010 serilerinde bunu az görebiliyorduk,bu seride IP tv desteği oldukça başarılı hemde HD hemde SD yayın kalitesinde görebiliyorsunuz,ücretsiz birçok yerel kanala erişmek çok kolay ve sorunsuz.

Usb ve sd kart desteği mevcut,malesefki yine Panasonic usb codec desteği yetersiz Mkv dosyalarını açamıyor,buna rağmen Mov-dvix-Xvid codeclerini sorunsuz izleyebiliyorsunuz,sd kart ile tv kanalından kayıt imkanıda mevcut.

Görüntü kalitesine gelirsek yanlardan aydınlatmalı bu panel inanın oldukça keyifli bir seyir sunuyor,renk ve keskinlik şaşırtıcı derecede başarılı,SD yayınlardaki arka fondaki resim tutarlılığı her hangi flulaşma olmaması parlak renklerde pixsel netliği oldukça iyi,oysaki bir çok Led tvde bunu görebilmek zor,Panasonic 32 inc bu serisinde açıkcası keyifli bir sunum alıyorsunuz.

Panelin dış görünüşü ise oldukça güzel ve şık yine klasik Panasonic çizgisi korunmuş,ön çerçevede sadelik bana göre oldukça şık detay veriyor,ses ve diğer düğmeler panelin önünde değil yan tarafına eklenmiş,yani sadelik oldukça dikkat çekici,alt diktörtgen ayak yine aynı şekilde panelle uyum içinde ve şık.

Diğer detaylar ise 200 hrtzlik panelde izleme açısı oldukça iyi,IFC özelliği oldukça başarılı ve diğer panellerdeki gibi görüntüye olumsuz etkisi yok tam tersi oldukça başarılı,bildiğiniz gibi diğer panellerde IFC özelliği Sd yayınlarda yada belli standart filmlerde sorun olabiliyor ve kapatmanız önerilir bu seride ise oldukça başarılı,gelen görüntüye etkisini fark edebiliyorsunuz.

Siyah renklerdeki tutarlılık ciddi olarak çok iyi karalık sahnelerde koyu gölgeleri net izlemek keyif veriyor,Beyaz seviyesi ise çok iyi,parlama yok denecek kadar az.

HD ve Blu-Ray görüntüleri ise net ve keskin film meraklılarına heycan verecektir,titreşimsiz ve sorunsuz alt yazılar iyi,HD ve Blu-Ray görüntüleri sorunsuz tireşim yada kırılma yok.

Dinamik mod tartışılmaz üstünlüğü Panasonic bu serisinde yine belli oluyor renkler çok doğal ve pürüzsüz.

Bağlantı erişimi ise çok iyi 4 Hdmi 3 Usb özelliği iyi düşünülmüş,ethernet erişimi sorunsuz ve başarılı,24fps çözünürlüklü filmlerde IFC özelliğini isterseniz kapayın bana daha kaliteli görüntü hissi verdi elbetteki size bağlı bir seçenek,izledikten sonra kişisel ayarlar yapabilirsiniz.

Sonuç olarak,oldukça kaliteli bir panel,parasınıda hak ediyor,elbetteki Panasonic IPS-ALPHA panel olması bana göre en büyük avantajı,32 inc televizyonlarda tek dikkat ettiğim panelin üreticisidir malum oldukça ucuz panelleri görüyoruz ve performaslarıda ciddi olarak tartışılıyor,bu sebeble Panasonic ips-alpha kalitesi kendini gösteriyor.

Sorularınız yada unuttupum detay varsa sorabilirsiniz,sonuç olarak 32 inc paneller arasında çok ama çok iyi bir tercih diyorum en azından bu ürünü incelemeden karar vermeyin.

www.anlayanbiri.com ,olarak alıntı yapan arkadaşlarımın belirtmesini rica ediyorum.

Saygılarımla

andy1

Ürün özellikleri

– 32 Inch Ekran Boyutu
– 80 cm Görünür Ekran Boyutu
-16:9 Boy Oranı
-Yüksek Kontrast
-1920 × 1080 piksel
-1080p çözünürlük
-VIERA
-200Hz
-HD Ready 1080p
-Edge LED

Kayıt
– USB HDD Kayıt

Convenience Kolaylık
-Dijital TV Hazır
-Karasal
-Parental Lock / Ebeveyn Kontrolü
-Teletext
-Uyku Zamanlayıcısı
-WiFi Ready
-EPG (Guide Plus+)
-DLNA sertifikalı
-Karasal-HD

Bağlantılar
-4 (3 arka, 1 yan) x HDMI Bağlantı / s
-RCA phono tip x 1 set (arka) x Komponent Video Bağlantı / s
-AV2: RCA fono tip x 1 (yan) x Kompozit Video Bağlantı / s
-33 (2 arka, 1 yan) x USB 2.0 Bağlantı / s

Aksesuarlar
-Ayak standı
-Uzaktan Kumanda
-Kullanım Kılavuzu
-Şebeke Kablosu

 

Tarih: 24 06 2011
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

'Panasonic Viera TX-L32E30 İnceleme test detaylı tanıtım' hakkında sorular, açıklamalar

 1. andy1 dedi ki:

  Özdemir Bey,

  Bu ürün panasonic bir alt modeldir,ve oldukça kısılı bir panel,usb desteği yok,buna nazaran biraz beklerseniz LED S30E bugünlerde piyasalarda olur,cihazda her türlü donanım desteği mevcut,vga,ethernet,usb v.s,diyeceksenizki bu ucuz tve evet fiyat olarak ucuz ama ucuz diyede alırken iyi düşünmek lazım,siyah seviyesi ortalama bir panedlir oysaki Led ürünlerde siyah seviyeleri en üst olmalı,bu çok önemlidir.

  Elbetteki karar size kalmış fiyat olarak düşünürsek evet alınabilir Led olması bir yerde avantaj 190w enerji tüketimi var,bu konularda iyi bir panel.

 2. andy1 dedi ki:

  Merhaba Bertan Bey,

  İstediğiniz ölçüde kalite tv inanın 32 inclerde zor ama size 1-2 tane tavsiye edebilirim !

  1.SAMSUNG LE-32C530 1000 liraya kadar rahatlıkla bulabilirsiniz,Samsungun led tvsinde kullandığı paneldir,en güzel tarafı ise Jaggies özelliği gerçekten çok iyi özellikle SD yayınlarda olmazsa olmazlardan en önemli özelliktir,siyah seviyeleri iyi,renk calibrasyonu iyi + isterseniz monitmr olarakta kullanabilirsinzi,vga desteği mevcut,görmenizi tavsiye ederim.

  LG serileri var ama bana göre biraz zayıflar,iyi serileride zaten pahalı.

  Panasonic C serilerine bakın,oldukça iyi panellerdir sanıyorum ucuza bulabilirsiniz,SD yayınlarda başarılıdırlar !

  2.SAMSUNG LE-32D450 Hd ready modeldir ama SD yayınlarda fena değil,aslında BİM sanıyorum bu üründen getirecekti ama tam bu modelmi bilmiyorum,fiyatıda 600 kusur lira gibi birşeydi,bence bakmaya değer !
  3.PHILIPS 32PFL3605 Ucuza bulabilirsiniz,görüntü kalitesi tatmin edici bir üründür !

  Çeşit çok ama malesefki hem sizin fiyat aralığınız hemde malesefki Türkiyede fazla seri olmaması,biraz zorlaştırıyor ama kafanıza takılan bir seri varsa yardımcı olmaya çalışırım.

  Saygılar

 3. andy1 dedi ki:

  32 inc alacaksanız Philps bahsettiğiniz seriyi tavsiye etmem onun yerine Panasonic 32 c yada E serisi daha verimli olacaktır,32 lerde hd yada hd ready pekte önemli değil hatta daha üst paneller içinde durum aynıdır,hatta SD yayın izlenecekse Hd ready bir cihaz daha verimli olacaktır,bir çok marka malesefki SD yayınlarda iyi değildir özellikle Lcd ve Led serilerde bu durum bariz şekilde kendini gösterir,%70 panelde SD yayınlarda resim sabitlenmesi net olmaz ya arka planda yada canlı renklerde tutarsızlıklar görülür,bu sebeble SD yayın amaçlı izleniryorsa kesinlike alınacak cihaz iyi araştırılmalıdır.