Panasonic Led serilerinde APPLE grafik teknolojisi,muhteşem yenilik !

Bu haberi ilk benden duyuyorsunuz, buna emin olabilirsiniz, Sharp Ar-Ge muhendisi Arkadaşım ile panellerde gelişen teknoloji üzerine keyifli bir sohbetimiz oldu, Sevgili Dostum Nago Omura ile az çok bildiğim panasonic LcdLed paneller üzerinde sohbette açıkcası bu yemi ben ortaya attım, 2 senedir Panasonic LcdLed görüntülerde devamlı yükselen resim kalitesinde son duruma ise özellikle ET5 3D görüntülerdeki mükemmelik şüphelerimi haklı çıkarmıştı.

ET5 en dikkatimi çeken detay oyun grafiklerdeki ve 720p-1080p çözünürlüklerdeki inanılmaz düzgün tepki ve hareketlerdeki sorunsuz resim işlemeyi görmemek için ya çok amatör olmak gerekir, yada bizim gibi İnsanların bilgilerini sadece kopyala yapıştır yapan uyanıklardan olmak gerekiyordu, buda bizim farkımızı belli ediyordur sanırım.

APPLE  Tegra3 yonga setini panellerine uyguladılar, 4 çift çekirdekli bu ekran işlemcilerinin getirisi ise muhteşem oldu aslında 2013 serilerinde asıl süprizlere hazır olun, 2013 sonu Panasonic LcdLed özellikle UHD tvlerde devrim yapacağını söylemek fazla hayalcilik olmaz.

Her zaman şunu söyledim, Dünyada halen eski modüller üzerine değerlendirme yapan ve İnsanları yanıltan bazı test siteleri var, aslında bilgilerinin yetersiz oluşu onları modüller üzerine konuşmaya itiyor, ellerinde bilgi olmadığı içinde halen 10 sene öncesinin modül teknolojisine takılı kaldılar ve kalmayada devam edecekler, bu tür yorumcular ile cihaz almayı düşünenler dikkatli olmalılar !

Samsung-Lg-Panasonic-Sony-Sharp panel işinde artık modülleri sadece zemin olarak kullanıyorlar, gerçek performansı ise kullandıkları işelmciler yapıyor tümü nerdeyse çift çekirdek işlemcilere sahip Pansonic ise bunu 4 işlemciye çıkardı, yeni çıkacak 2013 sonu serilerinde ise mükemmelik artık farklı olacak daha gerçekci 3D görüntülere herkes hazır olsun !

Lg ve Samsung içinde geçerli bu durum özellikle LG UHD tvlerde net şunu diyebiliriz mükemmele yakın 84 inclik serisi çoktan rakibi Sony önüne geçti !

Sony 84 inclik serisi hakkında kısa bir araştırmamaıda yakında sizlerle paylaşacağım.

x

Tarih: 08 01 2013

Yorum yapma kapalı.