Oled QD Televizyonlar, Lcd,Led,Plasma devri bitti.

Teknoloji öyle hale geldiki, bugün evlerimizde kullanığımız paneller, 2015 senesinden sonra yerlerini yeni nesil QD panellere yerini bırakacak.

Nerdeyse 2 bucuk santim alana tam 1000 pixsel çözünürlüğe sahipler yanlış duymadınız 1 inc alanda tam 1000 pixsel, bununlada bitmiyor, bu paneller o kadar inceki nerdeyse bir kumaş kadarda esnek özelliklere sahip, Mühendislerin şakası ise merak etmeyin, Eloktronik mağazalardan kumaş alır gibi metre ile QD panel alacaksınız.

Teknoloji aslında çok basit ve üretimide kolay, üretimdeki tek sorunsa şuan üzerinde çalışılan, çevresel etkenlerden çabuk zarar görmesi, normal film tabakası üzerine geliştirilen özel slikon kaplama ile QD-Led teknolojisi basılıyor, 1 inc 1000 pixsel ve orjinal RGB renk çözünürlüğünü kusur verebiliyor, diğer güzel tarafı ise tamamen çevre dostu olması, içinde solvent yani zararlı kimyasallar içermiyor.

2015 senesi Televizyon anlayışınında değişeceği bir sene olacak.

Televizyon yayıncılığında ise şimdiden büyük bir rekabet başlamış durumda, hatta Üreticiler işi dahada ileri görtürdü yeni geliştirdikleri panellerde panele olmsuz statik yüklemeye neden olacak yayın özelliklerinide  belirtmeye başladılar.

2015 senesinde bir çok Ülkede bir çok Televizyon kuruluşu ya teknolojiye uyacaklar yada, büyük bir kitle tarafından sakıncalı olarak reciverlarda engellenecekler, hatta şuan dahi yeni nesil televizyonlarınızı izlerken, kanal seçimlerinize dikkat etmenizde fayda var.

Plasma yada Led yeni nesil televizyon sahipleri, teletexkt yada Video satatik yüklemelere sebeb olacak detaylara dikkat etmeniz gerekiyor, uzun süreli ve panelnizde önelem almamışsanız olası burn in pixsel yanmalarına sebeb olabilirler, dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Tarih: 21 06 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.