Maçlar şifresiz RTUK şifre vurgunculuğuna darbe !

x

Türkiyede uzun zamandır bir çok şeyi yazdım, eleştirdim ve dikkat ederseniz yazdığım tüm detaylar kısa sürede Devlet tarafından bir şekilde tuaf ama müdahele ediliyor elbetteki olumlu yönde bu müdahale !

Özel Televizyonlar Dünyanın hiç bir Ülkesinde olmadığı kadar anormal paralar kazanıyorlar, hatta bazı firmalar işi edebsizliğe kadar götürdü, HD kanalları karaborsacı misali kiralayıp kendi şifreli kanal platformlarında yayınlıyorlar, bir yerde Halkın özgürlüğüne en çirkin müdahaleyi yapıyorlar, buna Futbol maçlarıda dahildi !

Dsmart işi öyle hale getirdiki, star tvde yayınlanan Avrupa kupası maçlarını sessiz sedasız kendi özel şifreli platformlarına taşıdı, aslında son dönemde yapacakları bana göre yasal olmayan bir uygulamaydı. Yeni açacakları NTV spor 2 kanallarına bu maçlar taşınacaktı yani tamamen şifrelenecekti, RTÜK bunu artık görmememizlikten gelemedi, firmlar o kadar işi abartılarki ellerinden gelse ne kadar kanal var ise kendi özel platformlarına alacaklar ve İnsanları zorla kendi paralaı yayınlarına sokmak için herşeyi deniyorlardı, ve fiyatları akıl almaz şekilde zaten pahalı üyelikler Türkiyede Avrupanın en pahalı Ülkesi, buda İnsanları artık İllegal yollara zorla götürmenin başka bir yolu, Özel Dijital yayın yapan  firmların bu tutumları Ülke dövizin Yurt dışına kaçmasına sebeb oluyordu, sebebi İnsanlar Avrupadan kart alıp şifreli yayınları izliyorlardı.

Devletin Kablo yayın kanalıda aslında aynısı akıl almaz şekilde kanalların yarısı şifreli, kablo tv aboneleride haliyle boş yere para vermektense Avrupadan çok daha ucuza kart alıp şifresiz kanalları izliyorlar, Teledünya ve kablo tv Genel Müdürü  acilen bu kurumdan uzaklaştırılmalı, bu kadar kötü bir yöneticilik anlayışı ile Devlet kurumu yöneteni nasıl halen görevde tutuyorlar anlamak zor !

TRT örneği var, Genel Mdürün nasıl olması gerektiğine tam bir örnek bir firma nasıl ayağa kalkar nasıl para kazanır nasıl Avrupada ilk 5 en büyük izlenen kanal olur, işte bunun cevabı şuan ki TRT Genel müdürüdür, iş bilen yöneticiler bir kurumu inanılmaz para kazanan bir markaya çok kısa sürede döndürebiliyor !

Devtletin Teledünya ve Kablo tv başına işini bilen Genel müdür atama zamanı geldide geçiyor, Teledünya izlenecek hali yok ve maaş verilen Müdürlerde yanaya baksınlar o maaşları alırken vicdanları rahatmı acaba?

Tarih: 20 07 2013

Yorum yapma kapalı.