LG 55EM9600 2013 senesinin ilk Led-Amoled super ince tvleri satışa çıktı !

Lg ve Samsung için daha doğrusu LG için 2013 senesi Televizyonlarda Devrim olacak demiştim, Lg artık işi bir adım daha ileri götürdü ve inanılmaz iddialarla piyasaları sarcaklar, ilk yenilik ise  55 inclik  EM9600 serisi oldu !

Herkes Japonları konuşurken özellikle Türkiyede ve bazı forumlarda ki hepiniz bu forum hangisidir biliyorsunuz ciddi bir Kore Düşmanlığı yaratan sözüm ona panel yorumcuları var, bu ırkçı kafalar eminizki Kore ürünlerinden dahada rahatsızlık duymaya devam edeceklerdir, bu detayı yazmak zorunda kaldım malesefki Türkiyede televizyon yorumculuğu iğrenç menfaatler ile yapmaya çalışanlar var ve bu şahıslar sırf para uğruna İnsanlara yanlış televizyon serilerini aldırmaya devam ediyorlar !

LG EM 9600 serisine dönersek, Japonların Dev markası Sharp Elit serisi aynı teknolojiyi kullanmaya çalıştı yani RGB haricinde farklı bir eng eklendi Japonlar RGB-S yani sarı rengi cihazlarına eklediler buda malesefki üst düzeyde bir sonuca henüz ulaşmadı, ilerleyen zamanlarda net verilerini görecegiz fakat Sharp renk kalibrasyonundaki zorluk göze çarpıyor !

LG EM 9600 55 inc serisinde ise RGB-W Oled eklendi yani Beyaz renk üretimi WOLED olarak geliştirildi, ilk izlenemimler ise tek kelimeyle muhteşem !

LG Oled EM9600 yeni renk kalibasyon ayarlarındaki nerdeyse ksursuz tonlaması, hemde daha büyük ekranlarında yolunu net olarak açtı yani LG 72 inc ve üzeri serilerin üretimi giderek hızlanacak, diger önemli etkense herkesi sevindirecek bir detay, LG artık fiyatların bu yeni serilerde düşeceğininde altını ısrarla çiziyor hatta bu ilk serilerden biri olmasına rağmen fiyatı şimdiden çok cazip  duruyor 8.600-10.000 Dolarlık bir fiyat belirlendi 55 inc serisi için fakat bunun daha aşağı seviyelere düşeceğini şimdiden net olarak söyleyebiliriz !

Tabiki yenilik bununla bitmiyor, 47 inclik serilerin daha ucuza mal olacağını ve ilk hedeflerinin ilk etapta 50.000 adetlik bir seri olduğunu belirttiler !

Tabiki Avrupadaki meraklıları için bu serileri almak kolay olmayacak, çunki LG ve Samsung ilk serilerin Asya ve Avustralya pazarlarını kapsadığını belirttii küçük serilerde ise Ülke ayrımı olmayacak !

Diğer en önemli faktör ise, RGB renklerin yani Organik ledlerdeki ömür sürelerindeki farklılık halen çözülebilmiş değil bu sebeblede üreticiler üç ana renk unsuruna farklı bir engi eklemek zorunda kalıyorlar, bu sorunun 2014 senesinde aşılacağınında müşdesini verdiler !

resim-1356396895

 

 

 

 

Tarih: 25 12 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri, LG, Şirket haberleri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.