Lcd,Led,Plasma,Dikkat Teşhir ürünümü?Revizyonlu sorunlu ürünlermi alıyorsunuz?

Son Günlerde forumlarda sıkça gördüğüm bir soruna açıklık getirmek isterim !

Bazı firmalar ürünleri satarken genelde ”TEŞHİR ÜRÜNÜDÜR” ibaresi koyarlar fiyat olarakta ciddi olarak ucuzdurlar,burda dikkate etmeniz gereken ciddi bir husus var !
Aldığınız ürün teşhirmi yoksa revizyonlu ürünmü bunu firmada muhakkak sorun,teşhür ürünü derlerse garanti belgesi şartlarını muhakkak sorun !

Teşhir ürünleri genelde normal prosedür uygulanır yani 2 sene Full Garantilidir,Revizyonlu ürünlerde ise garanti süresi 6 ay ile 1 senedir,Revizyonlu ürün yani genelde her hangi bir arızadan dolayı fabrikaya yada servise gitmiş belli bakımdan onarımdan geçmiş ürünlerdir !

Firmalarda ortak gördüğüm bir sorun varki paylaşmadan edemedim !

Firmalar geri iade yada değişimde şart koşarlar yani,yırtılmamış kutu,eksik çiziksiz ürün,yırtıksız kutu içeriği isterler,aksi takdirde geri iade yada değişim şansınız ortadan kalkar !

Oysaki Teşhir ürünlerini satan firmalarıda gördüm,genelde sorun çıkmaz derler oysaki teşhir ürünü aldınız eve getirip kurdunuz çizik ezik fark ettiniz işte burda sorun başlar yani ürünü geri iade etmeniz artık zordur,işiniz şansa yada firmanın tanıdığınız olmasına bağlıdır !

Teşhir ürününlerine dikkat diyorum,alırken servis kurulum yaptığında aldığınız cihazı A-Z’ye çok ama çok iyi kontrol edin !

Paralel İthalat ürünlerde,aldığınız cihazı siz kuracaksanız gelen cihazı kargo yanında çok ama çok iyi kontrol edin,kutu içeriğine bakın,kırık çizik açılıp kapatılmış,ürünse kargoya muhakak detaylı rapor tutturun !

Aldığınız cihazların Garanti belgesi,Bandrolleri varmı muhkakak kontrol edin,yeni kanunlarda Garanti belgesini ibraz etmek zorunluğu var,fatura aynı işi görür cümlelerini ciddiye almayın !

Bu olay DARTY mağazalarında başıma geldi 1 sene geçtiği halde,Garanti belgesini yollamayan bu firmayla halen sorunum devam ediyor !

DARTY firmasını bakanlığa şikayet edeceğim,mecbur oldukları garanti belgesini neden yollamazlar gerçekten anlamak imkansız !
Bu sebeble detaylara çok önem verin,firmalar Devletin koyduğu tüketici yasalarına uymak zorundalar !

Ürün alırken Lütfen Tüketici haklarımızı bilelim !

Saygılarımla


Tarih: 04 06 2011
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.