Lcd-Plazma-Led tvlerden daha iyi görüntü nasıl alınır?

Çevremde ve Forumlarda malesefki fazlasıyla tanık oluyorum Led tv almış ama panele gelen sinyal kötü, bizde sadece panel konuşulmakta, Panasonic olsun, Samsung olsun v.s v.s v.s, birde enteresan arkadaşlarımız var, Samsungtan başkasını tanımam, panasonicten başkasını tanımam, bu örneği istediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz.

Oysa ben cebimdeki paradan başkasını tanımam buda herkesin uygulaması gereken bir hassasiyet olmalı. 3-5 Bin liralık paneller,havalarda uçuşuyor,neye göre o paraları verirler anlamakta çok zor.

Elinde eski teknoloji bir reciver yada eski kablo tesisatın varsa,Led değil ne alırsan al boş yere para verirsiniz. Bu sebeble yeni tv almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem,aslında çok basit ama en ucuz panelle bile keyif alacağınız püf noktalarını,anlatmak isterim !

Panele 2-3-5 bin liraları vermeden önce !

1.Evinizdeki elektrik fişlerini kontrol ettirtin,topraklaması düzgünmü gelen voltajı ölçürttürün,ne alaka diyenler olacak çok basit,LCD-LED-Plazmalar,gelen Voltaja inanılmaz duyarlıdırlar !

Özellikle Lcd ve Ledler Voltaj ne kadar kayıpsızsa panelden alacağınız verim artar,çunki pixseller yapısı gereği volatja göre tepki verirler,bunu unutmayalım !

2.Kaliteli bir HD reciver edinin,normal SD reciverlar malesefki zayıf ve yetersiz sinyali panele uşatırır,ve görüntü kalitesine %70 gibi bir fark yapabilir !

3.Scart bağlantısından çok HD bağlantı kullanın,piyasada kaliteli kablolar mevcut,scart kablolar malesefki altın uçlu gibi tuaf tanımlamlarlada satılsalar,sinyal kayıplarına sebeb olurlar !

Scart yerine HD kablo kullanın !

HD kablo alırken,piyasada satılan 5-10 liralık kablolar açıkcası,yeterli değildir çunki bu kabloların bağlantıları ve kullanılan kablo çok ama çok önemlidir !

Türkiye’de malesef pahalı ama ebay üzerinden alabilirsiniz,gümüş alaşımlı ve test edilmiş kaşesi olan ürünleri alın !

4.Çatıdan uydu ile görüntü alıyorsanız,piyasada çok kaliteli fiber optik kablolar satılmakta,bu tür kabloları kullanın,sinyal kayıpları çok ama çok az olur !

Bu basit önlemlerin size maliyeti yaklaşık 500 lira tutar,diyebilirsinizki ne gerek var yada boş bir konu olmuş, saygı duyarım.

Yukarda bahsettiğim basit uygulamalarla, en ucuz panelle dahi yüksek seyir keyfi alırsınız, diğer türlü en iyi panelide alsanız, panelden alacağınız performans %70 lerin üzerine çıkmaz.

Özetlersem, kaliteli bir seyir zevki istiyorsanız olmazsa olmazları yazdım, bu basit özerilerle bir çok SD kanalda HD kalitesine yakın görüntü almanız ne hayaldir nede ezbere yorumdur.

Herkese gönlünde yatan panelleri dilerim :)

Tarih: 13 04 2011
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.