LCD-LED-PLAZMA Pahalı fiyatlar, sözde indirimler

Malum yaz aylarına girdik,kampanyalar başladı,aslında kampanya demek ne derece doğru bu tartışılır !

Türkiye’de halen normal serilerin yani üreticilerin ekonomik serilerini görüyoruz,High And seriler ise genelde sene sonu geliyor yani ürünler artık 1 yaşını doldurktan sonra,Avrupada yeni seriler girerken bizde eski seriler,yeni diye malesefki piyasaya sürülüyor !

Fiyatları dikkatle izleyenlerin belkide en başında gelirim,nerdeyse bütün satıcıların ürünlerini kıyas ederim,böyle oluncada aslında Kampanya denilen olayın olmadığınıda net görmek mümkün !

Avrupada paneller ortalama 400-600 Euro civarıyken bizde malesefki 1000 Euro üzerinde satılıyorlar,elbetteki ekonomik serilerden bahsediyorum !

Paralel İthalat satışları ise gerçekten enteresan bir hal aldı,nerdeyse Resmi Distribütörler aynı fiyatlara satılıyor,hatta daha pahalıya satan Paralel İthalat ürünleri görmekte mümkün,bu gerçekten şaşırtıcı bir durum !

Beni şaşırtan olaysa,nerdeyse bütün firmalarda ortak bir kampanya detayı yok %18 Kdv almıyorlarmış,merak ediyorum nasıl %18 kdv almıyorlar,kampanyalar zaten adı üstünde ucuzluk,yani %18 kdv almaman kimsenin umrunda değil,sonuçta ortada kar durumu ve kampanyalar belli şartlara göre yapılır ve Devlette bu konularda firmalara özel haklar verir,yani ortada zarar bilançosu olmaz !
Son zamanlarda ise durum dahada vahim bir hal aldı,Teşhir ürünleri furyası devam ediyor !

Malesefki,bugüne kadar teşhir ürünü ibaresi görmedim,oysaki teşhir ürünlerini ”0” ürün diye satanları görmekte mümkün,buna çok ama çok dikkat etmelisiniz !

Kampanyalardan ürün alırken,Teşhür ürünü olduğunu belirten ibare varmı bakın,kutu açılmışmı ürün kullanılmışmı dikkat edin,kutu içeriği çok önemli muhakkak detaylı şekilde size gelen televizyonu inceleyin !

Bunlar neden önemli,Teşhir ürünleri size bildirilmeden yollanmışsa,üründe çizik,eksik,yırtık varsa malesefki geri iade hakkınız otomatikman ortadan kalkıyor !

Firmalar bu ürünleri geri almaz,sebebi zaten satış sözleşmelerinde net olarak açıktır,çizik,eksik,yırtık,yıpranmış,kutu içeriği eksik,kutuda satışı engelleyecek deforme varsa,siz ürünü iade edemezsiniz !

Bu sebeble,Kampanya diye ürün almadan önce muhakkak ama muhakkak firmaya sorun,ürün tesliminde muhakkak kutuyu ve paneli inceleyin !

Servis gelmeden sakın ürünü siz açıp kurmayın,firmalar siz kurabilirsiniz deselerde,kutu içeriğinden emin olmadan asla ve asla kutuyu açıp kurmayın,firmalar haklı olarak bu tür ürünleri geri iade almazlar !

Kargo ile gelen ürünleri muhakkak kargo yanında kontrol edin,yırtık,patlak eksik varsa,ürünü geri iade edin !

Kampanaylar elbetteki güzel,ama firmalar ürün durumlarınıda belirtirlerse daha güven verici bir ortam herkesin lehine olacaktır !

Bu olayı şahsen yaşamış biri olarak,bu konulara değiniyorum,2 ürün aldım 2 üründe malesefki Teşhir ürünü çıktı,elbetteki iade ettim,mağazada zaten itiraz etmedi ürünleri geri aldı !


Sebebi ise,ürün alırken teşhir ürünü olduğu belirtilmemiş kapalı kutu adı altında yollanıyor yanıltıcı bilgilendirmeyi verdiklerinden geri iade hakkımı kullandım !

Sorularınız varsa,yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarımla

andy1

Tarih: 26 05 2011
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.