LCD-LED-PLAZMA Televizyon Çılgınlığı ve yükselen fiyatlar

Özellike takip ettiğim veriler üzerinden yazma gereği hissettim,son 1 ayda yükselen ürün fiyatları,tuaf kampanyalar,söz birliği etmişcesine Firmaların ortak davranış sergiledikleri,fiyat iniş ve çıkışları,son hızla devam ediyor.

Yaz dönemi yaklaşıyor,bana gelen sorular genellikle hangi televizyonu almalıyım,doğrultusunda,ve çoğunluklada genç evlenecek kardeşlerimden bu soruları alıyorum.

Önerim bellidir, pahalı panel risktir,boşa yatırımdır,gereksiz masraftır.

Nedenmi,her gün firmaların belli yazılımlarla çıkardıkları serileri bolca görüyoruz,2010 serisi enteresan şekilde yazılım yüklenerek 2011 diye piyasalarda görüyoruz,elbetteki firmalarada hak veriyorum yoksa eski panelleri kime satacaklar.

LED-EDGE LED furyasıdır gidiyor,herkes LED tv alma telaşında ama LED tv nedir haberi dahi yok burası gerçekten enteresan,sanıyorki LED TV alınca süper görüntü alacak,böyle bir şey yeryüzünde örneği yok henüz kaldıkı siz bu örneklerden ilki olacaksınız,sadece iyimserlik derim.

LED-EDGE lerde bakın,local dimming özelliği olmayan bir ürünü almayın nedenmi? Led tvlerin en büyük özelliği yüksek kontraslar verebilmeleridir,bahsettiğimiz özellik ise yoksa kontrast olayı standart bir lcd’den öteye geçemez zaten LED tvde özü lcd tvdir !

Enteresan olay ise LED tvlerin maliyetleri daha düşük olmasına rağmen daha pahalılar,bu pahalı olmaz özelliklerinide ne kadar devam ettirecekler gerçektende merak ediyorum,fiyatların düşeceği kesin onu belirtmek isterim.

Konuya dönersem,diğer başlıklarda detaylı olarak en iyi performansı alacağınızı belirttim,yani kaliteli bir Reciver kaliteli kablolar,kaliteli topraklaması olan prizler ve en son düşüneceğiniz detay ise Televizyon seçiminiz olmalıdır !

En son seçimi en başa alırsanız yanılma ornanız %60 seviyelerinde olacaktır,bu sebeble pahalıya para vermeden ucuz yollarla alt yapıyı hazırlayın,sonrasmı orta sınıf bir Lcd yada Plazmadan dahi,Full arndıman alabilirsiniz,yani herkesin şikayet ettiği bir tv sizde muhteşem görsel şölen yaratabilir,bunu unutmayın.

Saygılarımla

Tarih: 26 04 2011

Yorum yapma kapalı.