Lcd alacaklar 2 defa düşünün

Yaklaşık 3 senedir Lcd ve Led üretimlerinde kalite yükseldi, fakat Lcd ve Led televizyonların kapasiteleri artık sınırlarda üst panel diye üretilen televizyon aslında panelin iyileştirlmesi değil donanımsal eklentilerle piyasaya çıkyor, yani X firma yeni seri diyor oysaki panel aynı bakıyorsunuz wi-Fi yada ethernet özellikleri eklenmiş, ama fiyat pahalı,bu sebeble ürün alırken çok iyi düşünmelisiniz.

Türkiyede Televizyon markaları inanılmaz kısıtlı, İthalatçılar belli markaların dşına çıkmıyor yani satılabilecek televizyonları aslında markaları getiriyorlar, Avrupada ise tam tersi o kadar fazla marka ve rekabet varki Avrupa Vatandaşları istediği paneli ceplerine uygun fiyatla alabiliyor.

Lcd ve Led ürünlerde dikkat etmeniz gereken tek olay paneldir yani donanımsal özellikleri fazla dikkate almak pekte doğru değil.

Türkiyede bakıyorum panel almak isteyen yazıyor, Usb olsun film izleyeceğim ama her Video codeğinide açsın,kimse darılmasın ama bu inanılmaz kötü bir yaklaşımdır aslında butrda Tüketicinin bilinçsizliğinide gösteriyor, Usb üzerinden film izlemek inanın inanılmaz ötesi kötü bir düşünce,bu tür sorulara zaten cevap vermiyorum.

Dünyanın sayılı üreticileri belkide binlerce defa açıklama yaptılar panellerimizden kaliteli görüntü almak istiyorsanız medya boxlar üzerinden görüntü alın ama İnsanlar halen Usb özelliğini sorguluyor, Usb özelliği televizyonlara eklenme sebebi farklıdır, Klavye bağlarsınız,Video, Kamera, fotograf, müzik, güncelleme,panele uyumlu üretilmiş codecleri keyifle izlersiniz.

Mantıklı düşünmelisiniz,Dünyanın dev üreticileri o zaman Blu Ray yada Hdd üretimlerini neden yapıyorlar,madem bu kadar süper Usb üzerinden televizyondan görüntü alınabiliyorsa?

Tek yapmanız gereken panel seçimidir,kaliteli panel kaliteli görüntü demektir bunu sakın unutmayın.

Panasonic neden meth ediyorsun soruları çok geldi aslında Panasonickle hiç bir alakam yok, Panasonic Türkiyede sattığı o kadar kötü paneller varki bu modelleride elbetteki yakında paylaşacağım, bu panellerde siyah sahnelerde net görüntü alabilmek nerdeyse imkansız resim kırılmaları en üst safhalarda,bu sebeble beni marka fanatiği olarak Lütfen görmeyin.

Panelin kalitesi siyah renk üretiminde inanılmaz etkendir, siyah renk kalibrasyonu bozuk bir panelden asla kaliteli bir görüntü beklemeyin, SD yada Analog izleyenler için fazla önemli değildir ama yüksek çözünürlüklü görüntülerde bu paneller sizi bir hayli kızdırabilir, en fazla görülen sorun resmin etrafındaki tuaf bulutlanmalardır bu karanlık sahnelerde net olarak gözlemlenir.

Kısaca Lcd ve Led alacaksanız olmazsa olmazlardan bir tanesi renk kalibrasyon değerleridir sakın Usb gibi özelliğie göre seçim yanlışına düşmeyin, günümüzde ki sitemde bir tane inceleme mevcuttur media player alın 80 ile 100 Lira arasında rahatlık alıp keyifle izlersiniz, Usb amacıyla alacağınız daha pahalı bir televizyonmu yoksa media palyer üzerinden alabileceğiniz çok daha kaliteli ses ve görüntümü,buna siz karar vereceksiniz.

Saygılarımla

Tarih: 03 02 2012
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.