Lacie 2TB 3.5″ USB 2.0 HDD Kötü performansı korkutuyor,bozulma riski üst seviyede.

Lacie 2TB 3.5″ USB 2.0 Harici Disk, Türkiye’de bir Dostuma kampanya var diye, hediye olarak aldım, hayatı tek eğlencesi film izlemek olan bu Dostum’a Hasta haliyle üzülmesine sebeb oldum, sebebi ise Lacie 2TBB harici diskin daha ilk gün berbat performansı ile, Dostumada mahçup oldum aslında rezil oldum diyorum, keşke Lacie hdd almasaydım dedim ama almış oldu.

Diskin alt tarafı tamamen açık basit bir ızgara var, toza yada ıslanmaya karşı tamamen korumasız, ürünle verilen yaklaşık 30 cm’lik USB kablosu ise tam bir traji, çirkin led ışıkla 30 cmlik kabloyla o ürün nerde kullanılır acaba?

Bunlar sadece dış görünüş, malesefki diskin performansı dahada kötü, 2 saatlik kullanım sonunda disk filmleri açamayacak hale geliyor yani filmi bırakıp reset atmak lazım, gerçekten çok can sıkıcı bir sorun, üründe yine kötü bir taraf ise, media playerınızı kapasanız dahi Lacie disk tam performansı ile çalışmaya devam ediyor, belkide mavi ışığıda bu yüzden koymuşlar, yoksa tatile falan gitseniz unutsanız, yangın çıkması gayet basit bir sebebi olacak, aman buna dikkat, diskin arkasında kapama düşmesi var, kapatın yoksa çalışmaya devam edecek ve hem enerjiden zarar edeceksiniz hemde bozulması durumunda siz hatalı olacaksınız !

Problem bunlada bitmiyor malesefki, çalışırken sesi rahatsız edici, eğerki çalışma ortamınız sessizse Lacie fan sesi sinirlerinizi bir müddet sonra bozacaktır.

Fiyatı 200 Lira malesef, bende Seagate diski güvenerek bu ürünü hediye aldım, ama Lacie markasından böyle ürün çıkacağını bilsem inanın 100 liraya verseler almazdım.

Hangisine üzüleyim, Hasta Arkadaşıma mahçup oldum, kalp nakli bekleyen bir İnsanıda üzdüm, verdiğim para gerçek manada çöp oldu, çunki Türkiyeden değiştirme şansım yok, Arkadaşımında değiştirme şansı yok, dışarı çıkması bile riskli, kısacası 200 lira çöpe gitti, garanti belgesi var fakat uğraşmaya değermi inanın bilmiyorum, birde Hasta bir İnsanın can sıkıcı olaylara muhatap olmasını istemiyorum.

Bakalım Arkadaşım, Lacie Türkiye distribütörüne yazmış, sonuç ne olacak, Seagate olsa inanın korkmam çunki ürün değişiminde çok kaliteli bir firma, WD  yine aynı şekilde ürünlerinin arkasında duruyorlar.

Carrefour Türkiye satışlı Disk bilmiyorum değişirmi, Türkiye’de malesef değişim zor firmalar parayı aldıktan sonra değişmemek için her yola baş vuruyorlar, umarım sorun çözülür.

Bir detayı yazıyorum, ürünü Türkiye’de starck serisi ile yazılmasından yanıldım, neil poulton serisi olduğunu bilseydim asla aldırmazdım, Avrupada bile oldukça şikayet alan bir seriye boş yere para vermiş oldum.

 

 

Tarih: 15 08 2012
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.