Kanunlar değişiyor,Dikkat! Yeni Kanunlarda inanılmaz Hapis ve para cezaları var!

Türkiye yeni bir döneme adım atıyor, yasalar değişiyor Avrupadaki sistem ve Halkın güvenliği bire bir uygulanacak!

Türkiyede bu kanunlardan özellikle suç alışkanlığı olanların canı yanacak, çunki Avrupada yaptığınız suç oranında hapis ve inanılmaz daha doğrusu Türkiyenin alışık olmadığı çok ağır para cezaları geliyor, bu cezalardaki yönetmede yanı suç işlemişseniz Devlet size nereye giderseniz gidin mal varlığınıza el koyabilir, tüm Avrupada uygulanan bir sistemdir.

Hırsızlık suçu işleyenler ise artık elini kolunu sallayarak gezemeyecek, suçu işlediği ispat edilen şahıslara hem ağır para cezaları ve suçta mağdur edilen kişilerin tüm zararlarınıda suçu işleyenler karşılamak zorunda kalacaklar, parası olmayan suçlular ise Avrupadaki gibi Çalışma kamplarına yollanacaklar yani işledikleri suçlardan doğan tüm zararı ödemek zorunda kalacaklar, elbettki bu suç örgütleri içinde tüm varlıklarına Devletin el koyması anlamına geliyor hatta emekli maaşlarına kadar Devlet tüm yaptırımları uygulayabilecek !

Terör olaylarında ise Polise sonsuz yetki veriliyor Avrupada olduğu gibi, yani Devletin Polisinin hayatını tehlikeye atacak bir karşı saldırı var ise aynı şekilde müdahale etme yetkileri Güvenlik güçlerine veriliyor, Almanya, Hollanda, Belçika ve diğer AB Ülkelerinde olduğu gibi kanunlar geçerli olacak.

AB kanunlarına göre Üniversitlerde olay yapıp diğer Öğrencilerin yasal haklarına zarar verdiğinizde ise Okuldan tamamen uzaklaştırma eğer yabancı öğrenciyseniz aynı gün içinde sınır dışı edileceksiniz, AB kanunlarında İnsan Hakları ihlallerinin cezaları Cinayetten daha ağır, yani sokak gösterileri yapanlar artık bir çok şeyi göze almak zorundalar !

Sokak gösterilerinde Devlet malına yada diğer Vatandaşların temel haklarına zarar veriyorsanız cezalar eskisi gibi değil, tüm zararın tamamını gösteri yapan kişiler ödeyecek veya Aileler bu cezaları ödemek zorunda kalacaklar, 18 yaş altında ise ceza suçu işleyenlerin Ailelerinden tahsil edecek, Avrupadaki sistem kısaca Türkiyede uygulanmaya başlanacak !

Diğer ilginc detaysa suç işleyenler artık, işledikleri suça göre değil tehlikeli kişisel davranışlaraına göre Müebet hapis yatanlara aynı merkezlere yollanacaklar, ister hırsız olun isterseniz sokaktaki gösterilere karışın, sicilinizde suç tekrarı var ise, Devlet sizi artık en ağır ceza alan suçlaların yanına koyma yetkisi var, Avrupada bu sistem uygulanır Fransada bu sistemde bir çok suç işleyenin bu hapis hanelere girip çıktıktan sonra tamamen değiştikleri net olarak gözlemlenmiştir, yani suçunuzdan akıllanmadıysanız bir yerde gideceğiniz ceza evlerinde sizi akıllandıracak kişilerin arasında atılıyorsunuz, bu kişilerde genelde müebbet hapis yatan ağır suçlulardır yani size orda uygulanacak herşeyi göze almak zorundasınız, Avrupada bu sebeble ceza evleri yakalanan mahkum için tam bir kaosun ve özel hayatlarının bitmesi anlamına gelir.

Trafik suçları ise AB yasalarına göre ceza alacaskınız yani Alkollü ölümle kazalardan cinayetle suçlanacaksınız trafik kanunlarından muaf tutulacaksınız, ve trafik suçlarına inanılmaz büyük para cezaları geliyor, artık Korna çalmak, sürat motoru ile Halkın huzurunu bozmanın cezası hapis + binlerce lira ve ehliyetinizin elinizden alınması ile sonuçlanacak, ceza tekrarında ise başınıza daha büyük dertler alacaksınız, yani Türkiye AB yasalarına geçmiş oluyor.

AB diyenler ise özellikle Basit suçlara, Hırsızlığı meslek edinenler, tehlikeli araç kullananlar için rahatlık dönemi tamamen tarihe karışıyor.

Diğer suç ise İnternet üzerinden yapılan yada işlenen suçların en az 2 sene olması şartı getiriliyor, İnternet üzerinden verilen zarar Devlete karşı veya Okullar Çocuklara karşı işlenecen cezalar 5 seneden kesinlikle az olmayacak yani size 5 seneden az bir hapis cezasını almaktan kimse kurtaramayacak, para cezaları ise tam dudak uçurtacak cinsten 5 milyon liralara kadar hapis + para cezası alma ihtimalinizde olacak.

Diğer Cezalar ise firmalara evet firmalar bundan sonra kendilerine göre bir fiyatı belirleyemeyecek ve cezasıda en az 500 Milyon liralardan başlıyor yanlış duymadınız 500 milyon lira. Şimdiden en az 10 firma belirlenmiş durumda, ve firmlardan ikisi şu anda net olarak kesinleşti özellikleri gezi olaylarında yaptıkları spekülasyon ve eski ithal serileri getirip fahiş kazanaç yapmaları piyasalara müdahele edip fiyat yükseltmeleri ki Beşiktaştaki firma şuan alacağı cezayı bekliyor, son bir ayda fiyat yükseltmelerinden doğan zarar ve Vatandaşın cebinden çıkan paralar inanılmaz boyutlarda !

Firmanın 3 senelik eski serileri getirip tanesini 1000 Eurolardan satması net olarak fiyat belirlemesi suçları kesinleşmiş durumda. Yakında Distribütörü ve ürün verdiği mağazaları gazetelerde okuyacaksınız Devletin isteyeceği kesinleşmemiş ceza miktarı 2.5 Milyon lira yani İki Buçuk Milyon lira olarak belirlendi!

Türkiye için hayırlı olsun demek kalıyor.

Andy Swezniak

x

Tarih: 13 07 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.