Japonya 2014 yılında, Hd 4K Dev ekranlarda Futbol şöleni

Japonya bir ilke imza atıyor, tüm alt yapısı tamamlanan 4K çözürlükteki televizyon yayınlarında hedef 2014 Dünya kupası, nerdeyse Brezilya ile Sponsorluk işlemleride bitme nokasında, Japonya yine 2014 senesinde test amaçlı 8K yayınlarıda verecek.

XX

Kısaca 4k yada 8K nedir kısaca değinmek istiyorum, sebebi herkes yazıyor ama ortada bir veri yok, bu sebeble yazımda biraz detay vermek istiyorum.

4K UHD 3840 piksel × 2160 piksel, 8.3 megapiksel , boy oranı 16:9 ultra yüksek çözünürlüğe sahipler, pixsel oranlarıda şuanki panellerden daha farklı elbetteki çalışma sistemide, bu cihazlar yatay ve dikey tarama özellikerine sahipler. 4K film yani dijital içeriklerde ise bu oran için 4096 × 2160 megapixsel çözünürlüğe ulaşıyor.

XXX

NHK teknoloji verileri ise Avrupaya göre biraz daha farklı adlandırılıyor örnek Japonyada bu sistemin adı HI-VISION tabiki Japonyada şuan 120 fps video çekildiği buda görüntü kalitesinin artık şuanki piyasadaki serilerin çok ötesine geçtiğininde net göstergesidir.

Tabiki Japonya deyipte boş yere efsanelerde yaratmayalım, Kore’de durum biraz daha ilerde !

KBS , MBC, SBS ve EBS Korenin karasal yayın yapan firmaları şuanda deneme yayınlarına devam ediyorlar 4K çözürlüğe sahip cihazlar için.

x

Konu uzayacağı için kısaca detaylar vermek istedim.

 

Tarih: 04 02 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite, LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.