İnternette Firmalar,savaşa başladı,Rekabet tırmanıyor.

Turkcell demek istemiyorum aslında Süperonline fazla bilinmesede Türkiyenin en eski İnternet fenomenlerinin ilk gözdesidir, mağazalarda satılan saatlik yada günlük İnternet paketerindeki Müşteri memnuniyeti güzümüzde halen devam ediyor.

Süperonlina olan bölgelerde ise, bir hayli talep var ve abone sayısıda artıyor.

Uydunet içinde aynı şeyler geçerli, son dönemlerde özellikle 2012 senesinde uydunet müşteri sayısı gittikçe artıyor.

Türkiyede görülüyorki Ttnet artık abonelerini kaybediyor, Ttnet bugüne kadar en büyük firma olmasının altındaki tek gerçekte tüm İnternet haklarının elinde olması yani Türkiyede tüm firmaları kendisine bağlıyordu yani Ttnet ne derse o olur dönemi bitmek üzere.

Vodafon gerçeğinide unutmamak lazım, eğer Yeni ana yasadaki Ticaret kanunları değişirse Türkiyede rekabet ortamı çok çekişmeli bir duruma gelecek en karlı çıkanda Tüketiciler olacak.

Vodafon Türkiye için yurt dışından edidiğim bilgiler, Sky ile Uydu İnternet ortaklığı Sky bilindiği gibi şuan Avrupanın en büyük Digital ortam sağlayıcısı Televizyon ve İnternet paketleri ile en fazla güvenilir ve sevilen firmalardan.

Sky İnternet paketi satışında Türkiyede yer alıyor her ne kadar henüz satışa sunulmasada, kanunlar değişirse Sky İnternet ve Dijital televizyon paketlerini yakında mağazalarda görmek mümkün olabilecek.

2012 Eylününden sonra Türkiye’de İnternet fiyatlarınında düşmesi söz konusu olacak.

Uydu net şuan sattığı 3 mbit sınırsız adil kullanım olmayan paketine ilgi bir hayli fazla, 49 liralık fiyatı ilede en avantajlı firma konumunda, Uydunet 10 mbitlik adil kullanım olmayan paketi yine oldukça ucuz en azından rakiplerine göre 99 lira fiyatı var.

Ttnet ise en pahalı firma konumuna geldi, 8 mbite kadar 50 gb kotalı paketi 59 lira, özünde ise 1 mbit sınırlama var, 8 mbite kadar adil kullanım olmayan paketi 115 lira.

Aslına bakarsak İnternette Türkiye yeni bir döneme girmek üzere, 2012 Eylülünden sonra bir çok değişiklikler bekleniyor.

Firmalarda ise Abone sayılarını artırma çalışmaları en yoğun hale gelmiş durumda.

Uydunet ve SüperOnline İnternet kulanıcılarının en fazla takip ettiği firmalar haline geldi.

Tarih: 03 06 2012
Üst kategori: Şirket haberleri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.