İnternet Devrim,2013 Uydu bağlantıları başladı,Firmlar dikkat batabilirsiniz!

x

İki senedir devamlı yazdığım ve firmları uyardığım detaylar bugünlerde gerçekleşiyor, Yerel firmlar için 2013 sonrası tam bir kabus dönemi olacak, hatta Türkiye için uydu internet satışı yapan firmlarıda yakında göreceksiniz, ne kablo derdi nede evlerde adsl kutuları bu dönem artık bitiyor, tek gereksinim ise pc bağlantısı veya card bağlanto erişimi sunan A/V recivier veya şuan yeni yeni satışa çıkan hd internet stalit hd boxlar ile şuan 2 senelik abonelik sunan firmlar yaygınlaştıkça fiyatlarıda düşecektir.

Türkiye’de bunları yazdığımda inanın aklınıza gelmeyecek sataşmalar ile karşılaştım, oysaki bazı şeyleri görmemek için ya süper cahil olmalısınız yada fazlası ile paradan başka düşüncesi olmayan beyin yapısı gerekli, ne satsam kardır cehaleti Dünyada bitsede Türkiyede bu ucuz çağ dışı düşünceye sahip bir çok firma var,  peki ama şimdi ne olacak derseniz !!!

Rusya-Kore stalite internet ve ip tv ortaklığını seneler önce yazmıştım, bugün moskova gibi büyük kentlerde artık kablo devri bitti herşey card üzerinden bağlantı ile gerçekleşiyor, İngiletre geçtiğimiz Olimpiyatlarda denedi ve inanılmaz talep gördü şuan halen yaygınlaştırma projesi Londrada devam ediyor.

Firmalar işin gerçeği inanılmaz ötesinde paralar kazanacak, çunki alt yapı gereksinimi olmadan sadece uydu üzerinden sistem menüsü yeterli tabiki digital kard tüm yatırım bunun üzerine, Amerikada inanılmaz seviyelere geldi server savaşları başladı demem gerekir hatta Dev Amerikan Kablo televizyon uygulaması iflasın eşiğinde Amerikada açıklamasıda yayınlandı. Hem Asya hemde Japonya üzerinden firma ortaklıkları büyüyor, 1000 mbit yanlış okumadınız 1000 mbit hızlar satışa çıktı, bu pakteler elbettki sandığınız gibi değil, katogori seçimlerine göre ayrılmış, size 1000 mbit al kullan demiyorlar şuan için dev firmların tercih ettiği bir ürün.

Dedim ya Türkiye malesef teknolojide hep iş işten geçtikten sonra aklı başına geliyor, defalarca yazdım uyardım Smart Televizyonları boş yere uygulmaya sokmadılar, Asyalı firmlar çok ama çok zekiler, ilk adımı attılar ve hemen ardından rakip 7 firma birden bire ortaklık antlaşması imzaladılar, asıl tufan bundan sonra kopacak.

Smart tv için, Uzak doğulu firmlar biliyorki Ülkelerin İnternet firmları çok geride ve buda inanılmaz bir avantaj, peki Smart tv İnsanlara nasıl yayılabilir elbetteki yüksek hızlarda İnternetle bunu yerel Ülke firmları satsa dahi ki pahalı olması Uzak doğulu firmların ekmeğine yağ sürüyor, uydu İnternet desteğine geçtiler, bu Smart tv halen kimse farkında değil malesef, firmalar bu yazımı iyi okusunlar yarın daha doğrusu 2014 senesinden sonra ellerinde bir anda abonelerin yok olduğunu görürlerse panik olmasınlar.

Bazı firmlar fazlası ile hayalci olabiliyor, ben Digital platform satıyorum bana birşey olmaz diyebilirler, malesef süprize hazır olsun, Sony ilk açıklamasını geçen sene yaptı Smart desteğini tüm Bravia serilerine vereceğiz USB üzerinden bağlantı cihazları hazır dediler, Sony bunu laf olsun diye söylemedi ve bu yatırımıda 20 sene öncesinden biliyorlardı, Disney movie, Universal, Metro Goldwin,Sony İntertaiment gibi firmlara bakın ortaklarını araştırın, telif hakları kime ait bakın, Digital yayıncılık daha yeni başlıyor.

xx

Firmlar özellikle Türk firmları lütfen geleceğinizin önlemini alın, Amerikada kard server satışları çoktan başladı hatta Türkiye için satışlar yapılmak üzere, Sky İngiltere Kard satışlarında Türkiye aktif konumda yani işiniz çok zor.

2015 senesi Türkiye için kabus olabilir, zöellikle İnternet ve Digital televizyon paket satışı yapan firmlar için, Digital televizyon paketi satan firmlar için bu kabus biraz daha çabuk olacak, yasal server ile HD yayın satan firmlar her geçen gün artıyor aylık 5 dolara dahi Smart tv ile bağlanmak mümkün kapsamlı paketlerde ise 15-40 dolar arasında.

Bu firmlar arasında Türk firmasıda var, ismini bilerek yazmıyorum ve giderekte büyüyor ve sloganları ister dağ başında olun ister kırsalda, pc modeminiz olsun yeter, İnternette inanılmaz iddialı geliyorlar, Avrupalı firmlar aynı şekilde, diyecek fazla birşey yok. İnternet firmları için cümlem ise ciddi rekabete hazır olun.

Türkiyedeki şuan firmlar için belki uzak diyeceklerdir hayır uzak değil, 2014 senesine kalmaz bu firmlar, kapsamlı satışların haberleri yakında bir çok medya ve basında görülecektir.

Saygılarımla

Andy Swezniak

Tarih: 06 05 2013

Yorum yapma kapalı.