İlkel Türkiye Turizm Reklamları,Türk İnsanını utandıran Reklam acizliği

Avrupada belli kanallarda dönen Türkiye’yi tanıtıcı reklamları görünce inanın utanıyor İnsan,  bu reklamları hangi zihniyet hazırlar onaylar ve yüz binlerce Euroluk giderlere imza atar, inanılmaz bir şey ve anlamakta mümkün değil.

Tam bir Orta doğu buram buram hüzün kokan reklam anlayışı, öyle müzik seçiliyorki izleyen İnsan inanın Türkiye planı varsa gelmez, şahsen böyle Ülkelerin reklamlarını görünce  acıyorum, dilencilik gibi birşey, Türkiye bunu hak etmiyor.

Euro sport Türkiyede en fazla izlenen kanal olduğu için lütfen Türkiye tanıtım reklamlarına tarafsız gözle bakın, Azerbaycan ile nerdeyse aynı bu reklamı hazırlatan İnsanların yaş ortalaması büyük olasılıkla 60 yaş civarıdır, dönemlerinde yaşadıkları zavallı Ülke İnsanı kompleksini atamadıkları reklam senaryo ve müziklerinde belli, ayıp hemde çok ayıp.

Bu reklamı hazırlatan zihniyet tahmin ediyorum Ata erkil anlayşın tüm detaylarını sunuyor Türkiye reklamı değilde, reklamı hazırlatanın kişilik tanıtımına dair tüm detaylar var. Reklamı görünce ben Türkiye tanıtımı olarak asla görmüyorum, Türkiye karalaması olarak görüyorum, Türkiye’yi ezik zavallı gösteren bu reklamları ise kınıyorum.

İstanbul muhteşem boğazından 3-5 günlük hayata kare dahi yeterlidir, Bodrum veya Akdeniz veya Karadeniz, Halkın olduğu doğal sahneler ve doğal doğaçlama görüntüler dahi bu reklamlardan daha fazla ilgi çeker, çunki Türkiyenin gülen yüzleri olur, yapmacık arabesk Arap havasındaki müzikle Türkiye reklamı yapmak utanç verici bir tanıtımdır.

x

Resmi ekleme sebebim inanın şu kare dahi, bugün Avrupa kanallarından daha fazla gerçek Türkiye imajıdır, Türkiyenin Arabesk müzikle Arap Ülkesi gibi tanıtılması bana göre sadece Türkiye adına utançtır.

Andy Swezniak

Tarih: 26 04 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.