İkinci el Televizyon alacaklar aman dikkat !

Bu yazıyı neden gerek duydum yazdım,detayları okursanız sanıyorum bana hak vereceksiniz !

Öncelikle ikinci el ürün alırken,bazıları sıfır diye satar,unutmayın sıfır diye birşey yoktur yani ikinci eldir,isterse kutusundan hiç çıkmamış olsun,çunki satışı yapılmış,fatura kesilmiş her ürün ikici el kapsamına girer.

Bazı firmalar var,bunlar sıfır diye satarlar,bu tür firmalardan ürün alırken,dikkat etmeniz gereken tek şey garanti belgesi ve fatura kesim tarihi,bu tür firmalar aslında ihtiyaçtan ürün satan insanlardan mal alıp satarlar,bu tür firmalara çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Birde satış siteleri var,gittigidiyor-sahibinden,ikincielim gibi işte bu tür ürün satılan yerlerden alabilmek önemli,genelde satıcıda ne sattığını bilmiyor alıcıda ne istediğini.

Satıcı derken ihtiyaçtan ürün satanlara asla lafım yok,bu insanlar zaten kendilerini belli ediyorlar,ürünleride zaten hemen satılır,bunların ürünlerinide dediğim gibi pusuda bekleyen spotçular zaten hemen kaparlar,spotçular bu tür insanları çok iyi bilirler bu sebeblede ayaklarına kadar gider evlerinden ürünü alırlar,bu arada spotçulara ürün satacak olanlarda dikkatli olsunlar bunlar sizle pazarlık eder anlaştık der ama ürünü almaya geldiklerinde yine pazarlık ederler,10 lira için dahi 1 saat sizi yorarlar,lanet olsun der satarsınız.

Konuya dönersem,2nci el alırken eski modellere inanılmaz para isteyenler var,3-4 hatta 5 senelik televizyonlara 1.000 lira isteyenler oldukça fazla satıyorlarmı alan varmı gerçekten merak ediyorum,ikinci elde plazma tvlerden uzak durun neden uzak durun diyorum özellikle eski serilerde burn in olayı yaygındır yani bunu bazen fark etmek kolaydır bazende satın aldıktan sonra anlarsınız aman dikkat edin.

Birde uyanık satıcılar vardır bunlar bile bile yalan söylerler,ekranda çizgiler var ama devamlı çıkmıyor yada belli olmuyor gibilerde sizi kandırmaya çalışırlar,hatta bazıları işi abartır servise gösterdim 200 lira masrafı varmış gibi bol keseden palavralarını eklerler,bu tür yani bahsettiğim çizgi olayı modül hatasıdır yani tamiri falan kesinlikle ve kesinlikle olmaz,modül değişimi olur zaten değişimde yeni bir televizyonla aynı fiyata mal olur bu sebeble uzak durun.

Bu modül hatası yani çizgi yada ölü pixsel olan tvlere kim tamir oluyor derse yalan söyler,bu modül kaynaklı arızadır yani modül kısaca ekran ölmüştür ya o hatayla izlersiniz yada yada tvyi satmaya çalışırsınız,plazma dedim ama bu sorun Lcd ve Led ürünlerdede çıkabilir yani fark etmiyor ama plazmalarda biraz daha fazla ortaya çıkan bir sorundur.

Bu arıza nedenleri ise genelde üretim hatasında oluşur bunu tetikleyen unsursa düzensiz voltaj akımı modül hatasının dahada kötüleşmesine sebebibiyet verir.

Kısaca ikinci el ürün alacaksanız,öncelikle televizyonu anlayan biri ile kontrol edin,pixsel kontrolu için renk değerleri taşıyan programlar var her hangi cdye takıp,ürünü almadan bu cd ile test edin,pixseller her renkte ortaya çıkabilir bu sebeble cd yanınızda bulundurun,daha sonradan ya bunda pixsel hatası varmış deyip hem satıcıyı hemde kendinizi üzmeyin,bazı satıcılar gerçektende arıza kaynağını bilmediklerinden yok diyebiliyorlar aslında art niyetsiz insanlar olduklarınıda unutmayın.

Fiyatlara gelince,ikinci elde panel fiyatları normalinden yani eder modelinden enaz yarı yarıya ucuz olmalıdır yani 2-3 senelik bir panelin 42 fiyatı 300-500 Liralar civarıdır,ama Ülkemizde malesefki 1000 Lira hatta dahada pahalı isteyenler var,hatta bazıları uyanıktır efsane panel derler panelin efsanesi olmaz unutmayın,modül müdüldür efsane lafları sadece saçmalıktır.

Elbetteki birde yeni alınmış ama ihtiyaçtan satanlar var,bu ürünlerin fiyatları genelde ucuz oluyor zaten dedim ya adam ihtiyaçtan satıyor ama bu tür satıcılarıda bulmak zor spotçular anında bu ürünleri alırlar,ALLAH c.c yardımcısı olsun diyorum gerçekten ihtiyaçtan satanlara,bu insanlar zaten hemen kendilerini belli ediyorlar unutmayın ama bazı uyanıklarla bu tür iyi niyetli insanlarıda aynı değerlendirmeyin.

Saygılarımla

Tarih: 11 09 2011
Üst kategori: LCD - plazma önerileri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.