İkinci el satış,Vergi Kacakcıları,1 kuruş ödemeden milyon lira kazanan pazarlamacılar

x

Bu konuyu açma sebebim malesef İngilterede yaşayan biri olarak ben görüyorum ve üzülüyorum, ve yazdıkça Ölüm tehditleri alıyorum, bana ulşamayan bu Mayfa tipler bu seferde Arkadaşımın ev daresine ulaşıp satış yaptıkları sitelerde net Ölüm tehditleri yağdırıyorlar hemde Kalp nakli bekleyen bu işlerden alaksız Arkadaşımı tehdit paravan olarak kullanmaya başladılar.

Vergi ödemeyen İnsanlara lanet eden biriyim, Vergi kaçıran gözümde şerefsiz onursuz cümlesini sonuna kadar hak eden aşağılık İnsanlardır, bu fikrimide kimse değiştiremez.

Milyonlarca liralık satış yapan ama 1 lira vergi ödemeyen bu şahıslar ise ortalıkta gezip, bizim gibileri Ölümle tehdit ediyorsa, Türkiye inanılmaz karanlık noktada demektir eski İtalyada Mafya tarzı uygulamalardan farksız bir süreç halen devam ediyor.

Türkiye kanalını izliyorum, ATV haber 12 yaşında Çocuk Hafta 100 lira için çalıştığı firmda iş makinasında parçalanarak ölüyor. 100 lira için, diğer tarafta ise milyonlarca liralık satış yapan  1 lira vergi ödemiyor, birde Ölüm tehditleri yağdırıyor. Ayda 400 lira için hayatının en güzel çağında oyun oynması gereken Çocuk iş makinasında evine Ekmek götürmek için parçalanarak ölüyorsa bu umursamazlar vergisiz hayatlarından utanmalılar. O çoğun Ölümünde hepsinin suçu var hepsi net olarak suçludurlar.

Belli kişiler, işi öyle hale getirmişki, nerdeyse Vergi veren firmlara karşı savaş açmışlar, bir tarafta onlarca işçi çalıştıran firma diğer tarafta oturduğu yerden milyarlık satış yapan 1 kuruş vergi ödemeyen İnsanlar, firmları bırakın Türkiye’ye savaş açmış gibiler.

Bu vergisiz paralar nereye ve kimlere gidiyor orasıda başka bir merak konusu, şahısların evleri aransa eminim Mali Polis listelerdeki ürünlerin toplam fiyatlarını görse şaşırırlar ama kişiyi araştırsalar 1 lira vergi ödemediği ve tuaf şakilde milyar liraların nerelere gittiğinide göremeyeceklerdir. Bu paralar nereye gidiyor acaba ?

Yazımı ikinci el satış yapıp evlerine kazanç getirenler farklı anlamasınlar, elindeki kullanmadığı eşyaları satan İnsanlardan bahsetmiyorum, zaten Devlet bu kişileri net biliyordur bazı şeylere göz yumulur tüm Dünyada böyledir, kimsede korkmasın.

İkinci el satışlar E-bay-Amazon, Gittigidiyor gibi sitelerden ticaret artık gayet normal bir süreçtir hatta Ülke ekonomilerine inanılmaz para kazandırına İnsanlarıda tanıyorum biliyorum, vergilerini öderler evlerinden satış yaparlar. Devlette bu kişilere zaten destek olur hatta gümrük işlerinde bu kişilerede yardımcı olan Devletler vardır. Bu İnsanlar Ülke ekonomisine katkı yaptıklarını çok ama çok iyi bilirler. İşsiz maaşı alıp yan gelip yatanla Ticaret yapıp para kazanan Ülkesine destek olan İnsanlar her zaman farklıdır.

Maliye Bakanlığı ve Mali Polisimizden ricamız, bu işe artık dur deyin, İnternette  net herşey ap açık ortadadır, milyar liraların hesabını eminim Türkiye olarak sormak her Vatandaşın hakkıdır.

xx

Ahmet Yıldız (13) Kafasını iş makinasına kaptırıp feci şekilde en güzel yaşında öldü, ALLAH c.c Rahmet etsin bu resme bakan Türkiye utanmalıdır, resimde bile gözlerimizin içine bakıyor, hepimiz suçluyuz.

Vergi kaçıranlar daha iyi baksınlar, Ahmet kanında hepsinin payı var hepsi suçlu, Vergilerini şerefleri ile ödeseydiler belkide Ahmet Avrupalı yaşıtları gibi şimdi evinde veya okulunda olacaktı, spor yapacaktı veya yarının Türkiye’sinde Binlerce işçi çalıştıran bir sanayici olacaktı, Ahmet’in elinden bu hakkını aldılar acaba rahat uyuyorlarmıdır?

Uyurlar emin olun, Vergi kaçıran Aadamdan herşeyi bekleyebilirsiniz, karsına sütyen jartiyer alır şirketine masraf gösterir, Ahmetlerde o İnsanlar için bir sutyen jartiyer kadar değersizdir çok acı yazdım ama malesef gerçek budur.

Saygılarımla

Andy Swezniak

Tarih: 12 04 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.