Projektör cihaz satışları dikkat !

Screenshot_1Resim ikinci el değildir, şuan normal satış fiyatı orjinal üründür,konu ile sadece görsellik alakası için eklendi.

Türkiyede henüz yeni yeni İnsanların hayatına giren Projektör cihazlara mağazlarda dahi karar vermesi zordur, normal televizyonlar gibi basit kurulumla iyi görüntü alabilmek ise çok ama çok zordur yada 10.000-30.000 Euroluk cihazlarla gerçek sinema keyfini yaşayabilirsiniz, tabiki belirli satandartlardaki gerçek sinema kalitesinden bahsediyorum.

İkinci el projeksiyon cihazlarında asıl dikkat edilmesi gereken husus ise, cihazın lambasıdır, sebebi ilk orjinal lambası ile sonradan takılan lamba arasında görüntü farklılıkları yaşanabilir, bazıları lamba sıfır desede bu pekte dikkate alınacak iyi bir detay değildir, cihaz tam tersine bir hayli yorgun olduğunun belirtisidir, yani alırken çok iyi düşünmeniz gerekli.

Birde mağazalarda satılan ikinci el cihazlar var, bunları alırken normal kullanıcıdan aldığınız cihazdan çok daha iyi düşünmelisiniz, sebebi ise her ne kadar müşteriden geldi yeni cihaz aldı buna ihtiyacı yok densede fazla ciddiye almayın, tam tersine böyle firmalardan ürün alırken ikinci el cihazlara çok daha dikkatli yaklaşın, revizyonlu ürünleri müşteri bıraktı gibi cümlelere inanmayın, revizyonlu ürünlerin tanımı, satılan ama cihazda çıkan arızalar sebebiyle servisler tarafından tamir edilmiş cihazlardır, ve bu cihazları orjinal bayiler zaten yarı fiyatınında altına satarlar.

Bu ürünler nasıl anlaşılır, Türkiyede çok zor, serialinden distribütöre sorabilirsiniz ve sorun, mağazların cümleleri ile hareket etmeyin, cihaz hakkında her türlü detayı alabilirsiniz, malesef  Türkiyede bu işte zor distribütör ile satıcı aynı firma olasılığınıda göz ardı etmeyin, öğrenebileceğiniz detayların en belirgin özelliği ise garanti süreleridir, orjinal ürün garantileri sabittir ve değişmez, revizyonlu ve tamir görmüş ürünlerde ise garanti süreleri arıza halinde yenisi ile değişim  farklıdır, 6 ay ile 1 sene arasında değişir ve arıza halinde ürünün yenisi ile değiştirilmesi söz konusu olmaz, buna dikkat edin.

Televizyonlar içinde geçerlidir, bazı firmalar teşhür ürünü der, öğrenmesi basittir size full orjinal garantiyi veriyorsa, güvenebilirsiniz fakat size 6 ay tada 1 sene diyorsa o ürünü almayın zaten, fiyatı çok ucuz olursa düşünebilirsiniz örnek, 2000 liralık orjinal ürün ile aynı serinin revizyonlu fiyatı farklıdır 700-800 lira seviyelerine satılırlar, 6 aylık garantilerle ve bu garantilerde arıza halinde ürün değişiminden faydalanamassınız !

Sizlere bazı detayları vermekyi, her kesin parasına ve alın terine duyduğum saygıdan kaynaklı olduğunu bilmenizi isterim.

Malesefki piyasalarda denetimsizler çok fazla, Dev firmların düştükleri halleri görüyoruz, basında duymasanızda, bu tür konulardan rekabet kurulu Devlet resmi sitesinden ulaşabilirsiniz, bir çok firmayı görmek sizi şaşırtacaktır, AVM lere yapılan baskınlar yada firmaların uyguladığı haksız ve kendi avantajlarına olan satışlar ve ürünleride görebilirsiniz.

Çevrenize bu konuları anlatın, sebebi ise gerçek hizmet veren firmların hak ettikleri imaja ulaşmlarına hep beraber destek olmaktır, sonrasında ise kazanan elbettki Tüketiciler olacaktır.

Avrupada İnsanlar bu konulara tahmin edemeyeceğiniz kadar duyarlıdırlar, Türkiyede bu duyarlığın oluşması içinse bir birimize destek olmamız gerektiğini lütfen unutmayın !

Saygılarımla

Andy Swezniak

Tarih: 05 02 2013
Üst kategori: Projeksiyon
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.