Hazır Çorba ile muhteşem yemek tarifi.

Yemeklerimi kendim yaptığımdan ve Çorba inanılmaz fazla severim nerdeyse her çeşit çorba benim için keyiftir.

Hazır çorbalar bilirsiniz pekte detay olmayan kaynat iç tarzı gıdalardır. Bende çorbada keyif olsun  isterim.

Devamlı yaptığım bir tarifi anlatmak isterim, belki yapanlar vardır ama ben bilmeyenler için yinede paylaşmak istedim.

Her çeşit çorbada aynı sonucu aldım.

Bir Adet çorbaya ortalama 1 su bardağı princ atıyorum, çok küçük taneler halinde taze patatesi kesip ekliyorum. Daha sonra içine Pul biber, Nane veya Kekik ve limon kabuğu atıyorum limon isteğinize kalmış bazen kucuk bir dilimi kesip ekliyorum.

Çorba tutkumdan dolayıda ocağın başından ayrılmıyorum devamlı karıştırrak kaynamasını bekliyorum. İyice kaynayınca daha kucuk bir ocağa alıp 10 dakika daha devamlı karıştırıyorum, sonrasında kapayıp yaklaşık 20 dakika bekletiyorum 10 dakikada birde karıştırıyorum ki princeler lapalaşmasın.

Sonucu ise gerçekten muhteşem oluyor. Tadını size anlatamam, üstelikte bir hazır çorba en az 8 kişiye yetecek kadar princler sayesinde yemeğe dönüşüyor. Tabiki ben bunu 1 gün içinde tek başıma tüketiyorum.

Belirtmem gerekir, bu çarbe sayesinde kesinlikle ama kesinlikle ekmek asla aramıyorum ve yemiyorum bazende şaşırıyorum çunki eve uzun bir zaman ekmek almadığım günler oluyor.

Princin faydası zaten ortada kaloriside düşük yani kilo derdinizde olmuyor, makarna gibi değil, ekmek zaten yemiyorsunuz çunki çorba o kadar muhetşem hale geliyorki yanında exstra bir tat asla hissetmiyorsunuz.

Hatta çevremde bir çok İnsanda tarifimi uygulamaya başladı. Vitamin olarakta zengin yani tek bir çorba ile sofradan kalkıyorsunuz. Yemek konusunda daha doğrusu yemek yapmak zaten tek başına terapi gibi yada bana öyle geliyor. Kendimce eklemeler yapmak çok zevkli.

Türkiyede sevilen sutlac örneği ki ben bunu yaparkende süte karşı içmesini değil ama gıda içinde tüketmesini inanılmaz severim günde 1 litre süt kadar bir miktarıda yaptığım tatlılardan alırım.

Sutlac yaparken princ tutkum yüzünden bir litre süte Bir bucuk bardağı princ katıyorum. Ayva ve elma rendelerim veya makinede çekerim, içine nescafemide eklerim bazen bitter cukulata eritip ekliyorum. Sonucu tek kelime ile muhteşem oluyor.

Diğer tercihim ise Ananas gerçekten inanılmaz bir tad birleşimi oluyor, tavsiyem çok minik taneler halinde kesip ekleyin vitamin olarak zaten inanılmaz bir meyve hatta ilac bana göre, Kadınlar için mutlaka her gün yemelerini tavsiye ederim. Malum Kadınlar güzelliğe bizlerden daha fazla meraklı, cilt için muhteşem bir katkı sağlıyor.

Hatta ben yemeklerde Ananas mutlaka kullanıyorum, patates gibi sebzeleri eklmeyi pek sevmem ama Ananasın tadı gerçekten her yemekte yada bana göre öyle muhteşem oluyor, hatta Karides yaparken mutlaka eklerim, önce ateşte biraz suyunu bırakmasını beklerim sonrasında karidesleri içine atarım, sonuç muhteşemdir.

Mutlaka tavsiye ederim ve mutlaka deneyin.images

Tarih: 15 11 2013
Üst kategori: Yemek tarifleri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.