Harici hard disk (protable hdd) fiyatlar düşüyor

Son aylarda önlenemeyen fiyatlarıyla hdd satışları nerdeyse durma noktasına geldi. Sel felaketi ile birden patlayan fiyatlar elbetteki stokları olan firmalara inanılmaz kar sağladı. Üretici için bunları söyelemek ise çok zor, sel üzerine birde stokçuların amborgosu ile karşı karşıya kaldılar.

Şu günlerde ise başta, Hong Kong, Malezya ,Singapurdaki hdd fiyatları hızla düşmeye başladı. Yaz aylarında eski fiyatlarına gerilemesi hatta biraz daha düşmesi bekleniyor. En azından Hong Kong kaynaklarının verdiği bilgiler bu yönde, ellerinde stok buluna firmalar brim fiyatlarını düşürmeye başladılar.

Aslına bakarsak herkes üreticilerine yüklendi yani sel bahane diyerek. Oysaki durum hiçte öyle olmadı. Şu an %80 ile üretim yapan firma bir yerde güçlü pazarların amborgosu ile karşı karşıya kaldı taaki stoklar azalıncaya kadar. Sel ile zaten zor günler geçiren üreticiler birde eski pazarlarında amborga ile dahada zor günler yaşadılar, şuanda ise artık durum normale dönüyor.

Geçtiğimiz aylarda azalan üretim gubünse eski haline nerdeyse dönmüş durumda yani üreticiler yeniden yüksek miktarları karşılayabilecek duruma geldiler.

Sizlere şuanki toptan satış firmalarından aldığım farklı fiyatları paylaşmak istiyorum.

Firma reklamını kapadığımdan resimde bozuluk farklı anlaşılmasın, hiç bir firmanın çalışanı değilim, bunu belirtmek istiyorum,görüldüğü üzere parça başına yada adetli alımlar üzerine notlar düşürlmüş.

Burda yine aynı şekilde 1TB hdd fiyatı eskiye nazaran düştüğü görülüyor, sevindirici yanı ise artık teslimatların yüksek sayıda olması, Çin şuan en ucuz pazarlardan, Malesya ve Singapur ise Çini takip ediyor düşük fiyatlarıyla.

Yaz aylarında umuyoruz yine meraklıları ucuz olarak hdd piyasasından istedikleri ürünü alabilirler.

Saygılarımla

Tarih: 11 01 2012
Üst kategori: Aksesuar - Ekipman
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.