Galatasaray Fenerbahçe.Rezilliğin belgeseli.Trantino filmi değil Türkiye gerçeği

xc

Sözüm ona Futbol maçı oynandı, ortada maç yoktu rezilliğin en iğrenç halini milyonlara yaşatan, Futbol yöneticileri,Antranörler ve Futbolculardan en detaylı ve görüntülü iğrençliğin, rezzilliğin umursamazlığın ve çirkefliğin nasıl olduğuna dair, yüz yıllara damgasını vuracak Dünyada rezillik belgesili olarak tv kanallarında gösterilecek bir Futbol filmi izledik.

Maç demiyorum, bunun adına futbol denemez dersek evine ekmek götüren yarınını geleceğini düşünen gerçek Futbol emekcilerine hakaret etmiş oluruz. Milyon liralar kazanan, Yöneticiler, Anterenörler ve Futbolcuları gördük, belgesel dedim ya gerçekten bu bir rezillik belgeselidir hemde baş rollerinde sinema filmi olarak hayal edin, oyuncuları yani aktörlerin tamamı ünlü sanatçılar !

Volkan ve Sabri rezilliği, utanç ve rezilliğin en somut en iğrenç halini Milyonlarca İnsana yaşattılar, bu iki Adama bir daha forma vermek Türkiyeye hakaret olur, herşeyin bedeli olmalı ve ibret timsali olan bir ceza bu iki Adama futbolcu demiyorum, kavga etmeye çıkmış sokakta kendini bilmez iki utanmaz deyin, formları üzerinden alın elbise ile sokakta maçtaki hallerini düşünün ne demek istediğimi anlarsınız, hayal gücünüzü kullanın yeter, futbolcu demiyorum.

Hasan Şaş diye bir Adam, yüz yıllık Galatasaray tarihine leke misali en çirkin damgayı vurmaya devam ediyor, bıraksanız Adam keser inanılmaz kin nefret öfke dolu bir surat ifadesi, ve seyircileri provake eden katliama cinayete bilerek pravakasyon yapan sözüm ona Galatasarayı temsil eden utanmaz bir Adam, o formayı ve Galatasaray amblemini derhal o Adamın elinden alın. Galatsarayı bu tür Adamalar asla temsil edemezler.

Hasan Şaş yaptığın pravakasyon için şanslısın şuan 100 lerce Ölüyü tüm Dünya konuşabilirdi, yaptığın iğrenç pravakasyonun bedelini yüzlerce can vermiş gençlerin Ölüleri şuan tüm Dünya basınında olabilirdi.Nasıl bir beyin yapın nasıl bir öfken varki yaptığın hareketleri düşünemeyecek kadar gözün dönebiliyor? Ve Galatsaray gibi dev bir tarihi olan kurum sana Galatasaray ambelemini hangi sebeble emanet ediyorlar?

18 yaşında ölen bir Genç, Galatasaray veya Fenerbahçe değil, bu genç öldürüldüyse bunu provake edenler ortadalar, ve utanmadan halen konuşuyorlar, halen Gençleri ve Türkiyeyi geren umursamaz saygısızca demeçlerine devam ediyorlar.Kanla beslenmeyi yöneticilik sanıyorlar ibretle dün okudum açıklamayı, inanılmaz ölen Genç unutulmuş bile Fenerbahçeli yönetici inanılmazın ötesinde yine umursamazca sataşmalara ve ortamı germek için elinden gelen her türlü imalı cümleyi kılıç misali taraftarlara saplıyor ve kimsede dur demiyor.

Türkiye derhal bu Katliam provakasyonuna dur demelidir, dur denilmesse açık ve net yazıyorum ölenlerin sayısı inanamayacağınız sayılara ulaşacaktır, görmemek için ciddi mannada ya kör olmaslısınız yada sağır, yada bu Kan ile pravakasyon yapanları görmezden geleceksiniz ki Türkiye ısrarla görmemeye devam ediyor.

Aziz Yıldırım derhal ama derhal futbol yasağı konmalı, Volkan Demirel, Sabri, Hasan Şaş ve ismini yazmadığım kişilikleri herkes biliyor, bu Adamlar derhal spordan men edilmelidir.

Aziz Yıldırım, sadece Galatasaray değil tüm Futbol ve Siyasaetle kavgalı hale geldi ona göre bir Cumhuriyet var fanatizm sınırlarında dolaşıyor, en masum kendisi ve Fenerbahçe hep ezilen bir imaj çiziyor, herkes kötü herkes Fenerbahçe Düşmanı, bu bir hastalık olmuş kendi yarattığı kaos dünyasına herkesi çekmeye çalışıyor.

Trabzon şehrine gidin, öyle kin nefret tohumları ekilmişki 10 yaşındaki Çocuk Fenerbahçe denince Düşmanlığın en tepe noktasında tepki veriyor, hatta Ünlü eski Futbolcu Çocuklarını tvlerde izliyorum Fenerbahçeye karşı inanılmaz bir kin ve öfke var, en yalın hali ile Çocuklar haklı olarak kafalarındaki imajdan nefreti kelimelere döküyorlar.

Fatih Terim, halen uslanmadı ve alenen Küfür ettim diyecek kadar inanılmazın ötesinde gençlere en çirkin örnek olarak konuşmaya devam ediyor.

Aykut Kocaman, her soruya iki taraftar gurubunu gerecek imalı ve kin dolu sataşmalara devam ediyor, el sıkmazmış o zaman Ölen Çocuğun Anne Babasının elini sıkmayı dene bakalım sıkabilecekmisin, Galatsarayı bırak Gençin Ailesinin elini sıkmayı dene.

Türkiye inanılmaz bir kabusu ucuz atlattı, şuan yüzlerce Gençin cesedini konuşmuyorsak gerçekten Türkiye çok şanslıydı, katliamın köşesinden dönüldü ve ne üzücüdürki daha Gençin Cesedi soğumadan yöneticilerin inanılmaz pravakatörlük dolu mesajlarını duyduk okuduk.

Türkiye acilen bu konudaki en net kararı almalıdır, Yöneticilere, Futbolculara, ve Antranörlere hak ettikleri net cezalar verilmelidir ve bu şahısların kesinlikle spordan men edilmeleri şarttır.

Galatasaray ve Fenerbahçe sevdalıları yürekleri sızlıyor, Lefter Ağabeylerimiz, Can Bartu Ağabeylerimiz, Metin Oktay Ağabeylerimiz, maç bittiğinde bir birlerinin formlarını sahada değişip üzerilerine giyerlerdi, ezeli rekabeti bir anda ezeli Dostluğa döndürürlerdi. Şimdiki Galatsarayımızı ve Fenerbahçemizi Kan bulaşmış formalar girdiriyorlar, bu Kanı temizleyecek olanlar ortadadır halen konuşuyorlar halen hasta ruhlarındaki Kini öfkeyi, Dev kuluplerin şanlı formlarınıa bulaştırmak için her yolu deniyorlar ve malesef başardılarda..

Devletimiz acilen ama acilen, bunu Futbol spor olarak değil, sivil mahkemelere pravakatörlük ve suça teşvik olarak, yargılamak mecburiyetindeler, bu günden sonra bu iş çözülmesse önümüzdeki sezon dökülecek kanların hesabını Devlette vermek zorunda kalacaktır, bu iş spordan çıkmış, futbolla alakası olmayan Güney Afrika Ülkelerindeki gibi Çete savaşlarına dönüşmüş durumda.

Ölen Genç Arkadaşımıza ALLAH’tan Rahmet diliyorum, Ailesine sabırlar diliyorum, Annesine en güzel gününde Anneler gününde, Canı Evladının cesedini hediye edenlere Devletimiz umuyorum hak ettikleri cevabı verecektir.

Andy Swzniak

 

Tarih: 15 05 2013
Üst kategori: Futbol, Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.