Firmalar Devletle alay ediyor,Teknolojik ürünlerde %200 zam yapıldı!

images

Firmalar artık umursamazlıkta sınır tanımıyorlar, ne AB yasaları nede Rekabet kurumları nede Fiyat belirme haklarındada umursamazlık en üst seviyede fahiş cümlesinin çok hafif kaldığı zamları firmalar 1 ayda yapmış oldu ”DEVRİM” cümlesi daha doğru olacaktır !

Bazı ürünler ve bazı firmalar ise zamları o kadar reil hale getirdiki %200 seviyesinde fiyat yükselten firmaların sayısı çok fazla, buna birde Stokcuların piyasalardan kara para aklaması ve ürünler satın almaları zamların dahada tavan yapacağının net göstergesidir !

Firmalara sorarsanız Döviz yükselmiş, peki ama Avrupada 2013 serilerinde fiyatlar düşerken bu serilerin halen Türkiyede neden piyasalara sürülmediğinide birileri açıklamalı, sürülmeme nedeni çok acık firmaların beklentisi çok açık yeni bir vurgun haberi bekliyorlar, %200 zam yeterli değil zaten %200 zam yapılan ürünlere bakarsanız geçen ay 50 liraya satılan ürünler bugün 170 liralara satılıyor, yani firmalar depolarında birlerek stokladıkları cihazlar üzerinden inanılmaz bir para vurgunu yaptılar, ürün başına en düşük kar miktarını siz hesaplayın ortadaki fahiş kazancı göreceksiniz !

Tüketici dernekleri Türkiyede inanın ne iş yaptıkları belli değil, sanki firmaların sözcüsü gibiler firmalar at koşturuyor Tüketici dernekleri ise her halde yazın keyfini çıkarıyorlar, dernekler yasası onlar için en büyük avantaj nasılsa !

Avrupada Tüketci dernekleri Halk için çalışır Ülkenin Dövizi için çalışır, usulsuzluk yapan firmaları deşifre eder, sorunlu firmaları Gazetelerde reklamalarla kınarlar hatta ürün almamaları konusunda Halkı bilgilendirirler, Türkiye ise tam tersi her şey firmalardan yana, Halk ise para ödemesi gereken aptallar gözüyle bakılıyor ve malesef ki bu aptal cümlesinide firmalar Halka karşı net tavırla utanmadan uygulamaya devam ediyorlar !

Bu fiyat artışlarındaki tek gerçek firmaların bilerek yaptıkları akıl almaz para kazanma çabalarından başka hiç bir amacı yok, stokcu kara para aklıyor, distribütör çöpü satıyor servislerinde Vatandaşa kan kusturuyor, malesefki Türkiyede Devlet buna hiç bir şey yapamıyor !

Devletin acilen  ticaret yasasını biran önce Meclisten çıkarıp uygulaması gerekir, Amerikada hiç bir firma keyfince zam yapamaz, hiç bir distribütör ürünleri stoklayamaz piyasa fiyatlarına müdahale edemez, Türkiyede ise net olarak fiyatlara müdahale ediliyor, kanunları ayakları altına alıp üstünde zıplayan firmalar artık doymak bilmiyor, Halkı aleni olarak soyuyorlar !

Bu vurguncluk devam ederse Türkiyede teknolojik cihazlar örnek 40 inc lcdled bir panel ekim ayında 3000 liralara raflarda görürseniz sakın şaşırmayın !

Andy Swezniak

Tarih: 30 07 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.