En pahalı Lcd,Led Plazma televizyonlar Türkiyede,Tekelcilik hortladımı ?

Türkiyemizde malesefki televizyon ürünlerinde en pahalı Ülkeyiz oysa Asgari ücretinden en düşük olduğu Ülkelerden biriyiz,bu kadar büyük bir tezat gerçektende akıl alacak birşey değil.

A-Z ye bütün firmalar sanki sözleşmişler gibi yakın fiyatlara televizyon satıyorlar,elinize bir kağıt kalem alıp not etseniz bu enteresan iş birliğini şahsen anlayamıyorum?

Devlet bu enteresan fiyat sabitlemeyi görmüyormu,bunuda Devletin Mali Bakanlığına ve rekabet kurullarına sormak lazım?

Mademki fiyatlar firmalar arasında sabitlenecek yada sözde indirimlerle Vatandaşın gözü boyanacak buna kim serbest piyasaya diyebilir ?

Devleti Mali denetimcileri ve Rekabet kurullarını göreve davet ediyorum !

Kendimden örnek vermek isterim,sözüm ona kampanyalı ürün aldım geçen sene,bugün bakıyorum aynı ürün yine aynı fiyata satılıyor,düşününce aldığım ürün kampanyalı değil normal satışından almışım,oysaki yerli üreticilerin fiyatlarına bakıyorum Vestelin eş değer ürünü geçen yol 1700 Lira iken bugün 1.200 Lira civarında,yani fiyatları düşmüş,peki İthal malda bu fiyatı sabitleyenler kim ?

Vestel,Arçelik,Beko,Premier,ve diğer yerli üreticiler bu Ülkede 100.000 lere varan işçi çalıştırıp,vergi öderken bu İthal maldaki fiyatları sabitleyenlere neden hala göz yumuluyor ?

O zaman yerli firmalar enayi demekki sadece %18 vergiyle İthalat yapıp sabit fiyatlarla para kazansınlar,işçi çalıştırma yatırım yapmalarınada gerek yok,kısaca ezilen hem Vatandaş hemde yerli üreticiler ve Devletin Milyar dolarları !

Geçen hafta enteresan bir kampanya toshiba serisi lcd tv 3.500 Lira teşhir ürünü ve sözüm ona indirim yapılmış,üstelikte 5.000Liradadan düşmüşler,oysali aynı seri 1 buçuk sene önce piyasaya çıkmış İngilteredeki o günki fiyatı bizim paramızla bugünki fiyattan yani 3.500 Liradan satılmış.

Mali denetimcilere soruyorum,Teşhir ürün ve bugünki fiyatı ürünün eskime süreside göz önüne alındığında,bu ürün gerçek değerindenmi vergilendiriliyor,Vatandaşa verilen garanti kapsamında risk kime ait oluyor 1.750 Euro değeri kaba bir hesapla,bunun vergisini gerçekten merak ediyorum?

Vatandaşa bu teşhir ürünlerini sözde indirim altında yüksek fiyatlara satma hakkını kim veriyor?

Firma düşmanı değilim ama Ülkemin Vergisini yurt dışına akan milyar dolar Dövizinde açıklamasını beklemek,vergisini veren her Vatandaşın hakkıdır !

Devlet bu firmalara daha ne kadar göz yumacak ?

İsteyen istediği fiyata istediği fiyatları belirleyip satma hakkı varsa o zaman bunun adı tekelcilik değilde nedir ?

Avrupada bunu yapan firmalara Davalar açılıyor,Ülkemizde ise malesefki kimsenin umrunda bile değil !

Maliye Bakanlığına ihbarımdır Lütfen göz önünde bulundurun en azından inceleyin,ve Vergisini ödeyen Vatandaşlara lütfen bir açıklama yapılsın.

Durum artık iyice çığrından çıkmış vaziyette,Paralel İthalat ürünlerle Resmi Distribütör ürünleri aynı fiyatlara satılıyor,birileri bunu lütfen açıklasın?

Umuyorum Devlet Vatandaşın ucuza satın alma hakkını engelleyen bu firmalara karşı sert cezalarla tedbir alırlar.

Gerçektende Mali Denetimsiz,herkesin istediği fiyata istediği karla satış yaptığı bu ortama Devletimiz lütfen müdahale etsin.

Saygılarımla

Tarih: 22 06 2011
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori: |

Yorum yapma kapalı.