Dünyaca Ünlü Türk Gurme Vedat Milor’a tazminat davası açıldı

x

Türkiyede öyle şeyler yaşanıyorki, inanılmaz, bu konuyu okuduğumda hem güldüm hemde hiç bir anlam veremedim, sadece Türkiye’de olur dedim !

Yazının kaynağını elbetteki açıklayacağım, sitemde asılsız habere karşıyım, kaynak gösterilmeden İnsanların emekleri ile oynanmaması ilkesine inanırım.

Altta yazıyı okursanız, Otel yönetimi bu davayı açmasındaki sebebte haklımıdır bilemem ama Otelin böyle bir dava açması bile, kendi imajına zaten darbeyi vurmuş sanki Dava ettiği Dünyaca Ünlü Sn.Vedat Milor’a hem dava açmış hemde davasında Ünlü Gurmeyide haklı çıkarmıştır, oldukça tezatlıklar dolu, en azından haber kaynağına göre yazıyorum.

Otel dava açıyor peki dava açacağınıza, sonuçta hizmetinizden rahatsız bir Müşterinizden özür dilemeniz gerekmiyormu?

Özür dileyeceğinize dava açıyorsunuz, o zaman hiç birimiz kimseye kızmayalım, firmalar haklıdır deyip geçelim, bumudur doğru olan?

Dünya yüzünde böyle bir kanunun uygulandığı Ülke yok, Sn.Vedat Milor adı üstünde bu İnsan resmi tescilli Dünyanın tanıdığı Ünlü gurmelerden birisi yani dalında bir uzman bilirkişi, ne yapacaktı yazmayacakmıydı?

Davet ettiğiniz kişi Dünyada marka olmuş bir uzman halk adı ile bilirkişi, Gurme !

Gurmelerin işide, davet aldıkları yere gitme sebebleri, firmaların kendilerinden emin imajlarını ispatlama çabalarıdır, yani Oteller,Restoranlar, aklınıza gelen her dalda bu Adamların görevi tarafsız olmak ve sadece gerçekleri yazmaktır !

Dünyada Krallara,Kraliçelere Devlet Adamlarına, Dünyanın tanıdığı Sanatçılara hizmet veren Oteller ve Restorantlar var, Şuna inanın Gurmeden olumlu bir not yada yıldız almak için, tüm marka imajlarını riske ederler ve Gurmeleri davet edip en zor yemeklerde kendilerini ispatlama savaşına girerler, çunki bu gerçek marka imajıdır, korkmazlar, kötü yorum alacaklar diye düşünmezler bile, kalitelerini sunarlar.

Gurmeden alacağı tek bir Yıldız uğruna, tüm meslek kariyerini ortaya atan Firmalar ve Şefler var !

Türkiye galiba farklı bir mantıkmı işliyor, yedi içti, eleştirme hakkıda olamaz böylemi düşünülüyor?

Gurmeler, hata görüpte yazmıyorsa o İnsana gurme denmez, kıyakçı denir, kimsede kaale almaz !

Bu sebeble Sayın Vedat Milor gibi İnsanlar, Ülke simgesi oluyorlar, Dünyanın her tesisinde inanılmaz bir öneme sahipler, Devlet Adamlarından daha fazla itibar görürler !

Otellerinizde bu Adamları ağırlamayın, bile bile Çatıdan atlamanın manası yok, elbetteki canında acıyacak, üzüleceksinde, yada bu Adamları asla ve asla davet etmeyeceksin, çunki bu Adamlar işlerinin hakkını sonuna kadar verirler.

Yorumumu ise haber kaynağının,detaylarına göre yaptığımı belirtmek isterim.

Saygılarımla

Andy Swezniak

 

Alıntıdır !

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1089260

Teslime TOSUN

ANTALYA – Vedat Milor, geçen yıl Şubat ayında Antalya’da konakladığı Crowne Plaza ile ilgili kendi internet sitesinde 28 Şubat 2011 tarihinde kaleme aldığı yazıda bir dizi eleştiride bulundu. Tatsız bir dizi olay yaşadığını vurgulayan Milor bu yazısında, “Siz siz olun, 5 yıldızlı Crowne Plaza’da konaklamak zorunda iseniz iki kez düşünün” ifadesini kullandı.

Vedat Milor yazısında, talimat verilmemesine erken saatte uyandırıldığın, klimanın yeterli çalışmadığını, küvet ve duşta sorun yaşadığını belirtti.

Bu yazı üzerine Crowne Plaza’nın hukuk servisi harekete geçti. Milor’un bu ifadelerinin ’haksız rekabet’ olduğu gerekçesiyle Crowne Plaza’nın hukuk servisi, hakkında 50 bin lira istemiyle Antalya 2’nci Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 50 bin liralıK tazminat davası açtı.

Vedat Milor’a ifadesinin alınması için tebligat sonunda ikamet adresinin bulunduğu Burgazada Muhtarlığı’na yapıldı. Tebligattan üzerine davadan yeni haberdar olduklarını belirten Milor’un avukatı İlkşan Urlu, öncelikle cevap verme süresinin uzatılması talebinde bulundu. Avukat Urlu, davanın müvekkili Milor’un ikamet adresi olan Adalar veya davacı kuruluşun adresi olan Bakırköy Adliyesi’nde görülmesi için dosyanın İstanbul ’a gönderilmesini istedi. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak. (dha)

 

Tarih: 31 01 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.