Dicast Model Araba ve Profosyonel model nasıl toplanır.

Babamdan kalan bu Hobi ve merak Dünya çapında koleksiyonerlerle karşılaşmama neden oldu,Diecasta gönül veren bu Profosyoneller aslında tanınmıyorlar,ne basınımız ne televizyonlarımız enteresan şekilde bu kaliteli hobiye duyarsız kalıyorlar,Basın derken bana darılmasınlar ama Dünya gerçeklerinden sanki habersizler,tuaf bir içe kapanıklık sadece

Türkiyede bir çok foruma katılmaya çalıştım karşılıklı bilgi alışverişinin gerçeğin daha iyi öğrenebilidiğine inanlardanım fakat bu gerçek malesefki Türkiye’de geçerli değil.

Diecast Model seven Gençlerimize tavsiyemse çok basit,bu Hobi sandığınızdan çok daha büyük paralar gerektiren eğer bilincli yaparsanız size inanılmaz referans olacakta kaliteli bir kartvizittir,bunu asla unutmayın !

Ucuz modellerle başlayın,bu çok önemli detaydır ilk defa başlıyorsanız 2nci el ucuza modeller edinmeye çalışın bu ucuz modeller size ciddi manada parasız eğitim veren öğretmenler gibidirler,modelcilik ciddi bir görsel tanımayı gerektiriyor bu sebeble ilk modelleriniz ucuz kırık boyası atmış olabilir hiç önemli değil,bu kırık dökük modeller size aynen Tıp Fakültesine başlayan bir öğrencinin ilk Anatomi dersi gibidir yani modelin parçalarını içini detaylarını görürsünüz bu en büyük öğretmeniniz olacaktır.

Diecast Modelleri metalden ibaret yada Ünlü Otomobil markalarından ibaret sanarsanız zaten bir şey diyemem kısa süreli bir hobi olarak hayatınızda geçici yer bırakacaktır,bu Dostlarımada elbetteki saygı duyuyorum belirtmek isterim.

 

Avrupada bir Diecast Modelin 20.000-30.000 Eurolara satıldığını bilirim bunlar normal fiyatlardır sakın ne pahalı demeyin unutmayın bahsettiğimiz şey Koleksiyonerliktir.

Bu Hobi size en büyük Üniversitelerden dahi alamayacağınız eğitimi verebilir,önce kendinize saygıyı sonra,İnsana saygıyı,üretene ve planlaya saygıyı,güzel konuşmayı araştırmayı,zamanla o kadar iyi öğretecektirki bunu herkes net görecektir.

Diecast modeller hakkında ilgi olursa size bir modelin ne hale getirileceğini üzerinde nasıl inanılmaz restorasyonlar yapılacağınıda öğretebilirim,Babam bu konuda Türkiyenin abartısız en büyük Ustalarından bir Tanesiydi bunuda övünerak belirtmek isterim.

Bu Hobi sanıldığı gibi pahalı değildir yeterki siz bu Hobiyi bilincli yapın,gerçekten Hobiyi ilerletmek isteyenler ise ilerde inanılmaz hem maddi hemde manevi kanaçlar sağlayacağınıza kesinlikle emin olun.

Restorasyon işine meraklı olanlarınız varsa çekinmeyin en ucuza nasıl en iyi restorasyon yapılır detaylı anlatabilirim,restorasyon sanıldığı gibi pahalı boyalardan değildir tam tersi inanılmaz ucuz fiyatlara malzemelerle inanılmaz detaylar çıkarırsınız.

Unutmadan,Bazı forumlarda ben koleksiyonerim deyip Avrupadan 30 euroya alıp 150-300 liralara satmaya çalışanlarada dikkat edin,bunlar Koleksiyoner değil sadece bu işin ticaretini yapanlardır.

Diecast modeller listesini hangilerinin yada hangi modellerin daha çok tercih edilmesini ilerde anlatmaya çalışacağım.

Saygılarımla

 

Tarih: 29 01 2012
Üst kategori: Hobi - Özel merak
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.