Bir şarkısın sen, ATV yarışması derhal engellenmeli.Çocukların geleceğine müdahaledir.

Türkiye’de yine Dünyada sadece geri kalmış Ülkelerde yayınlanan, çocukların istismasına kadar varan bir yarışma başlıyor.

Reting uğruna, para uğruna, televizyon daha fazla kazansın diye yapılan bu tür programlara Sayın Başbakanımız, Milli Eğitim Bakanlığı acilen dur demelidir.

Yarışmaya katılan çocukların nerdeyse tamamı bu programdan sonra, geleceğide olmayacaktır, ne okul hayatları ne özel hayatları, neden hayalleri bu yarışmadan sonra yok olmaya mecbur olacaktır.

Bu tür programlara izin veren, Devletin kurumları hangi vicdanla bu çocuklara gelecekte cevap verecektir?

Geçmişte gördük, yarışmalara katılan çocuklar malesefki hep bir hayalin peşinde koştular, sandılarki para kazanacaklar çok meşhur olacaklar, yarışmaya katılan çocuklar meşhur cümlesini sorsanız cevapta veremezler ama şimdiden o minik beyinleri büyük bir darbe almış durumda, peki neden ?

10 binlerce çocuk bu yarışma için bir çok fedakarlıkta bulundu, Aileleri belkide ,inanılmaz baskılar yaptılar, her gün küçük Dünyaları ellerinden zorla alındı, akranları top oynayıp, ekran başında oyunlarla meşgul olurken, bu kücük bedenler, Türkü, şarkı öğrenmek için belkide hiç uyumadılar, belkide ağladılar, o baskıyı stresi bu minik bedenlere yüklemek işkencedir, merhametsizliktir.

Sormak lazım Sayın Pınar Altuğ’a kendi evladı çok istese dahi izin verirmiydi, hiç sanmıyorum, kendiside çok iyi biliyor o hayatın zorluğunu, profosyonel oldukları halde başa çıkamayacakları inanılmaz zorluklarla karşılaşıyorlar, bunu bilerek bu Çocukları bu tür yarışmalara alet etmenin manası nedir?

Sayın Başkanımız, Lütfen bu tür yarışmalara izin vermeyin !

Sayın Cumhur Başkanımız buna siz dur deyin, geleceğimizin teminatı çocuklarımız Şarkıcı değil, Bilim ADamı, Öğretmen, Doktor, Mühendis olmak için özendirilsinler, asla olamayacakları şarkıcılık hayalleri için geleceklerinin riske atılmasına izin vermeyin.

ATV’de tanıtım reklamı geçerken dahi İnsanın içi sızlıyor.

Minicik bedenler farkında bile olmadıkları geleceği belirsiz bir yola atılıyorlar, bu yol belli, bu yarışmadan sonra asla eski çocuk olmayacaklar, diğer akranlarından ap ayrı bir hayal Dünyasında, uzun seneler boyunca koşacaklar, yorulduklarında ise ne çok şey kaybettiklerini anlayacaklar.

Buna dur deyin Lütfen.

Tarih: 21 06 2012
Üst kategori: Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.