Bağkur,Devlet kurumlarını tanımıyor,Engellilere işkence

x

Bağkur’a müracat ettim Babamdan kalma maaş için, engelliyim fakat engelliyim demem sadece lafta aslında kalp nakli sahfasına gelmiş bir İnsanım.Bağkur sayesinde maaş hakkımdan vaz geçtim yaptıkları uygulama değil tam manasıyla işkence.

Bağkur’a 2 sene önce baş vuru yaptım, heyet raporu aldım sadece kalp muayenesine girdim %60 heyet raporu yani engelli rapouru verildi. Bağkur kabul etmedi bende ilgilenemedim.2012 sonlarında tekrar baş vurdum.

Bağkur Şişli Etfal Devlet hastanesine yönlendirdi, sonradan öğrendiğim Bağkurun kurnaz tavrında rapora özür oranın yazılmaması istenmiş.Heyete girdim Kalp kaslarım dahada kötü hale gelmiş yani tamamen ölü durumda.Akciğerlerim ise %100 kapalı, diğer hastalılarımı saymıyorum ve raporda net bir uyarı eklenmiş ”acilen müşahade altına alınması gerekli” raporu Bağkur’a teslim ettim.

Sonuçmu Bağkur Şişli Devlet hastanesinin iki heyet rapurunuda kabul etmedi, oysaki heyete yani Şişli etfale sevk eden kendiler ve Bağkur biz istersek kabul etmeyebiliriz başka hastaneye sevk edebiliriz ve Cerrahpaşa tıp fakültesi heyet sevk etme kararı almışlar. Bir şeye eminim yolladığım raporlşarı inceleyen olduğuna inanmıyorum, Doktor olsaydı eminim cevabı net olurdu, raporumu onaylardı.

Bağkur’u şikayet ettim, Bağkur’dan evi aradılar ve kaba şekilde bizi şikayet etmişsin diyerek lafa başladılar, şikayet ettiğim yerde Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanlığı, ve memur konuştukça konuşuyor, raporuma idae etmeyeceklerini söyleyen bağkur isterseniz raporun fotokopilerini alabilirsiniz diyor, bu cümle sinirlerimi bozdu bunun adı saygısızlıktır !

Benim mademki sizde raporlarımın kayıtları var, neden heyet raporlarını karşılaştırmıyorsunuz ?

Sayın Başbakanımız diyor ki, Devletten nefret ettirecek davranışlar gösteren kurum çalışanlarını bildirin. Cahil biri olsam inanın Devletimden nefret edecek hale gelirdim, düşünün Devlet kurumunun resmi taporunu tanımayan diğer bir Devlet kurumu.Bağkur bu raporları denetleyenler Devlete hesap vermek zorundalar, Padişahlık gibi ret ettim deyip hiç bir açıklama dahi yapmayan Bağkur’un engelli İnsanlara saygısızlığıdır.

Bağkur 2 sene önce verdiğim rapor kendilerinde var, 3 ay önce verdiğim rapor kendilerinde var, ve yeni sevk kağıdında küfür eder gibi maluliyet durumu devam ediyormu gibi mantıksız ve umursamaz bir sebebide yazmışlar.

Bağkur yetkilisi telefonda konuşuyor, uzman Doktorlarımız var raporlara onlar bakıyor diyor, bende Uzman Doktorların raporumu ret etme sebeblerini yazmalarını istedim, buna mecbur değillermiş peki ama ben Raporlarımın Doktorların incelediğinden nasıl emin olacağım, o raporu gören her Doktor net yorum yapabilir uzmanıda boş verin pratisyen hekim dahi raporlarım üzerinden net kanıya varması 10 dakika sürmez ama Bağkur’un uzman Doktorları (Doktorların incelediğini sanmıyorum,hatta Doktor varmı veya inceliyormu diyede şüpheliyim) Kalp kası ölümüne iyileşir diyorsa Türkiye’de Doktorlara yapılan bir saygısızlıktır.

Bağkur bana yaptığı işkencden başka bir şey değildir, telefona çıkan bizi tehdit etmişsin diyen görevli dahada ileri gidiyor, mecbur değilsin Belediyeden yardım al demesini biliyor.Zaten konuşmakta bile zorlanan biriyim ve Bağkurun umursamaz görevlisi hastalığımı fark edince ben öyle demek istemedim diyede ekliyor.Açıkcası Devlet’ten nefret ettirecek her türlü zorlamayı konuşmalarındada uyguluyorlar.

Sonrasımı?

Sizi şikayet edeceğim deyince, istediğin yere şikayet edebilirsin deyip, telefonu yüzüme kapıyor.

Para umrumda değil, Bağkurun yaptığı uygulama benim için Devlet’ten nefret ettirmenin en etkili şeklidir.Hatta dahada ileri gidip Devlet kurumlarını dahi tanımama hakları var.Normal engelli olsaydım inanın istedikleri hastaneye giderdim heyete girerdim.Malesefki ayakta dahi durmakta zorlanan nefes almakta zorlanan Kalp kasları ölü bir İnsanım ve Bağkur raporlarımda bunu net gördüğü halde umursamaz tavrından İnsanlık adına utandım.

Maaş almaktan vaz geçtim neden biliyormusunuz? Bağkur tehdit eder gibi bu uygulamaları her sene yapacaksın demesindeki biliyor, amaç belli net olarak uğraşma diyor çunki zaten benle uğraşan kendileri, hatta git belediyeden yardım al diyebilecek kadarda net cümlelerle ifade ediyorlar.

Başbakanımıza soruyorum, Devlet kurumunda çalışan Devlet maaşı alanların benim engelli İnsanlara böyle davranma hakkı olmamalıdır.

Saygılarımla

Gökhan Malkoç

Tarih: 27 03 2013

Yorum yapma kapalı.