Bağkur bıktırdı,Halkı Devlete düşman eden görev anlayışı!Devletimize ihbardır DUR deyin!

x

Bağkur hakkındaki yazım tamamen gerçeklere dayanıyor, karalama veya iftira teşkil edebilecek en ufak abartı yoktur, Engelli bir Vatandaşın Bağkurdan gördüğü İnsanlık dışı iğrenç muamele 1 defa değil 3 defa aynı şekilde Bağkur tarafından sistemli olarak uygulanmıştır !

Yoksul maaşı ile geçinen Arkadaşımız, Babasından kalma maaşı almak için 2010 senesinde sadece bir hastalık yani Kalp kası hastalığından ötürü %60 Engelli raporu ile Bağkura müracat eder, Bağkurun cevabı olumsuzdur, Arkadaşımız normal der saygı duyar kararı kabul eder.

Engelli Kalp kası hastası Arkadaşımız tekrar Bağkura müracat eder, Şişli Etfal hastanesinden tekrar rapor alır Kalp kası hastalığı ilerlemiş ve Akciğer Lobları %100 kapalıdır ve Şişli Etfal hastaenesi rapora bir yazı ekler ”Acilen Müşahade altına alınması gerekli” ve Engelli Vatandaşımız yine raporu Bağkura yollar bundan sonrası tam bir utanmazlık ve Bağkurun Sağlık kurulunun İnsana olmayan saygısının tüm detaylarını okumanızı rica ediyoruz !

Bağkur raporu alır, ve Engelli Vatandaşımıza yazı yollar Cerrah paşa Hastanesinden tekrar rapor alın ve Bağkurun Uzman doktoru birde not ekler ”Sağlık sorunu devam ediyormu” Bir Doktor düşünün Devletin karar mercisinde görev yapıyor ve iki defa aynı Hastalıktan gelen İnsana diyorki hastalıkta düzelme varmı (Kalp Kası hastalığının düzeldiği nerde görülmüştür yada hangi tıp fakültesinde örneği vardır), bunu Cahil olan hastane çalışanı hademe dahi bilir ama Bağkurun Uzman Doktoru tuaftır rapor üzerinde Şişli ETFAL hastanesinin resmi Uzman Doktorunun yazısı olan acilen Müşahade altın alınmalıdır ve Bağkurun Uzman Doktoru bunu umursamıyor bile, raporu okuduğu bile tartışılır, çunki Bağkura defalarca kararı veren Uzman hekimle görüşmeyi istedik cevap bile vermediler.Nefes alamayan Kalp kası hastasının hayatını hiöçe sayarak başka bir hastaneden tekrar rapor almasını istiyor açıkcası Devlet hastanesini net olarak tanımamayı görevi sanmakta sakıncada görmüyor !

Lütfen DİKKAT: Şişli Etfal hastanesine Engelli Arkadaşımızı götürdük ve durumu anlattık Sayın Baş Hekim yardımcısı Görol bey’in cevabı çok ilginçtir, bilerek yapıyorlar Vatandaş hakkını aramadığı içinde sizlerin sağlığını düşünmüyorlar ve ekliyor MAhkemeye verin çunki siz bu maaşa hakkınız var !

Sayın Baş Hekim yardımcımız ekliyor, burda Sisin Hasta İnsanlar sıralarda bekliyor, Doktorlarımız çalışıyor, binlerce İnsana tahlil giderleri ve emek veriliyor, fakat bir kurum bunların hepsini elinin tersiye çöpe atıyor onlarda Bağkurdan bıkmışlar belli !

Konuyu Sayın CumhurBaşkanımıza ilettik, burdan kendisine çok teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz, Sayın Cumhur Başkanımız bizleri Sağlık Bakanlığına yönlendirdi yine çok enteresandır Sağlık Bakanlığı bu konuyu umursamadı bile, ve tekrar Sayın Cumhur Başkanımıza durumu bildirdik ve Engelli Arkadaşımızı Bağkur tenezül edip nihayet aramıştır ve soruların tümüne akalasız cevaplar vermişlerdir.

1.Soru: Şilli Etfal Hastanesinin raporunu neden tanımıyorsunuz?

Cevap:Böyle bir hakkımız var, başka bir Üst hastaneden rapor isteyebiliriz (Cerrahpaşa hastanesi), madem öyle direk sizin Üst hastanenize İnsaları yollamıyorsunuz, hem hastayı hem hastaneyi açıkca aptal yerine koyuyorsunuz.

Soru: Cerrahpaşadan alınacak raporu kabul etmeme durumu varmı, başka bir hastaneden tekrar göndereme riski varmı?

Cevap: Evet bir üst hastaneye sevk edebiliriz.

Ve Bağkuru şikayet edeceğimizi tekrar ilettik, cevap o kadar umursamzlıkla dolu ki inanamazsınız ”İSTEDİĞİNİZ YERE ŞİKAYET EDEBİLİRSİNİZ” ve telefon Engelli Kalp kası Arkadaşımızın yüzüne kapatılmıştır.

Bununlada bitmiyor, Engelli Arkadaşımız abartsız hiç bir yerden geliri olmayan Devletin yoksul maaşı verdiği fakat Arkadaşımızın bu maaşı 6 senede sadece 4 defa almıştır, nedenmi düşüncesi o kadar Ahlaklı ve onurluki ”Ben o parayı almam çunki benden daha fazla ihtiyacı olanlar almalıdır” Bunun sebebide Kaymakamlık maaşlarda istediği kişilere maaş verme hakkına sahip yani yoksul maaşı hakkı olmasına rağmen Kaymakamlık vermeyebiliyor.

Bağkura bunuda bildirdik bu İnsan yoksul, Nefes dahi almakta zorlanıyor, Cerrahpaşa oturduğu yere hayli uzak nasıl gidecek veya sağlık riski olmasınıda ilettik !

Bağkurun cevabı : BELEDİYEYE BAŞ VURUN YARDIM ALIN !

Bunu diyen Devletin kurumu !

Devletimize bu konuyu ihbar ediyoruz, Sayın Başbakanımızın bir cümlesini çok iyi biliyoruz, Halkı Devletine Düşman etmeye çalışan, art niyetli Devlet memurlarını bildirin konuşmasından cesaret aldık ve Devletimize bu konuyu bildirdirmekte Ülkesini seven her Vatandaş olarak görevimiz olduğuna inanıyoruz.

Saygılarımızla

Tarih: 06 08 2013
Üst kategori: Haber - Aktüalite, Şikayet - Eleştiri
Alt kategori:

Yorum yapma kapalı.