3D Televizyonlara DİKKAT, Problemlerin sebeb ve çareleri

Son zamanlarda bir çok şikayet var, Türkiye ağırlıklı aslına bakarsanız bir çok şikayet ve çözüm bulmamak benide yordu yordu demek yanlış daha çok üzüldüm demem gerekli, bir çok Panasonic panel kullanan İnsanlarda özellikle ethernet bağlantı sorunlarında şikayetler geldi, wi fi-dlna bağlantı sorunları bu şikayetlerin temeli.

Panasonic.tr Oysaki bu sorunu kolayca çözebilirdi, herneyse, sorunun çözümünü bir kez daha belirtmek istiyorum, Türkiye dememde yanlış, bu korunuda problem yaşayan farklı Ülkelerde Arkadaşlarımda var, bu sebeble konuyu yeniden açmak istedim.

Panasonic- Sharp- Hitachi paneller kullanan İnsanlar öncelikle şunu kabul etmeleri gerekiyor bu firmalar, ürünlerinde kesinlikle üst seviye bağlantılara göre panele verilecek Müşteri hatalarını en aza indirmeye uğraşmışlar, bir çok kullanıcı ise bu bağlantı aksesuarları ile alakalı sorunu, panel hatası olarak görüyor, oysaki panellerde en ufak donanım hatası yok.

Ülke servisleri bu ıkoknuda sanıyorum yetersizler, Türkiye’de öyle servisler gördümki inanın şaşırdım, 2012 üst seri panel satıyorlar yanında kablo hediye diyor, verdiği kablonun yani hdmi kablonun panelle uyumu ise en fazla %10 sadece Twlevizyon sinyallerini alırsınız, diğer bağlantılarda ise sorunlar yaşarsınız.

Dlna probelemi yaşayan yada ethernet sorunu yaşayan yada İnternet üzerinden bağlantılardaki ağırlığın tek sebebi bağlanan kablolardır yani %80 civarında etkisi vardır bunu kablul etmeliyiz.

Düz bir hdmi kablo ile sağlıklı dlna yada İnternet bağlantısı alınmazmı alınır fakat gerçek performansın ya altındadır yada bağlantıyı kuramazsınız.

Özellikle 3D panellerde, ucuz 1.3 hdmi kabloları unutun, kullandığınız panele yazık ediyorsunuz bunu bilin, bu kablolar size İnternet vağlantısını özellikle ses akışını sağlıklı iletmekten çok uzak ürünlerdir.

Türkiye’de Dostuma aldığım panelle birlikte firma hediye hdmi kablo yollamış, beni aradı televizyon görüntüsü var ama İntenrnet ve media playerda sorun var, bağlantı kurmadım demiş eklemiş Televizyon bozuk galiba bana arızaları teşhir ürünü yollamışlar diyede kızgınlıkla yazmış.

Türkiyede olduğum o dönemde kendi kullandığım gtmax gerçek 1.4 ethernet özellikli kablosunu bağladım, elbetteki panel üzerine aktarılan tüm sinyaleri anında algıladı ve yansıttı, 10 liaralık kablonun oluşturduğu hayali problemde bitmiş oldu.

Konu çok uzun olacak sanıyorum gelecek katılımlarla.

Tavsiyemse 3D panel kullanan Arkadaşlarım, bakın Yurt dışında bazı test siteleri dahi malesefki yaptığı işten habersiz ve İnsanları yanıltabiliyorlar, site ismi elbetteki yazmayacağım hepsi meslektaşlarım sonuçta, aralarında mükemmel gerçeklikte test sonuçlarını paylaşanlar şükürki çok fazla sayıdayız.

Samsung- Lg serilerine değinmek istiyorum bazı sitelerde İnternet bağlantısı vasat deniyor, bu haksızlıktır, vasat hdmi düz kablo ile High and panel testi yapılmaz Üreticisine saygısızlıktır, gerçek 1.4 hdmi full adabtor kablo testi ile bu pannelerdeki İnternet hızları oldukça keyiflidir, bu tuaf test sitelerini ciddiye almayın.

Türkiye2de sorun yaşayan Arkadaşlara tavsiyem, kullandığınız 3D panellerde normal hdmi kablo kullanmaktan vaz geçin, bu kablolarla o panelleri kullanmanız gerçek zaman kaybıdır, garantisi olmayan test merkezi belli olmayan kablolara dikkat edin, 3D panellerimiz kullandığımız bilgisayarlardan çok daha zeki cihazlardır unutmayın.

Kablo isimleri yazmak istemiyorum, marka reklamı imajı siteme yakışmaz, bu sebeble marka yazmadım ki Dürüstce bilgi paylaşımı olduğuna emin olun.

3D kullanıcılarına tavsiyemse, alacağınız hdmi kabloda olması gereken detayları belirtmek isterim, bu profosyonel kullanıcılar içindir, özellikle grafik işleri ile uğraşanlara  idealdir, normal kullanıcılarıda ekleyeceğim.

1. HDMI ethernet özelliği kesinlikle olmaldır,bu kablolar sorunsuz tüm sinyalleri en yüksek hızda yansıtırlar !!!

2.3D HDMI desteği olmalıdır, yani yukarda bahsettiğimiz özelliğin Oyun-Ev ses sitemleri, ve gerçek formatları sorunsuz panele taşımalıdır,bu kablo ile gereksiz Bilgisayar bağlantılarındanda kurtulursunuz !!!

3.Ses Kanalları Desteği, Evinizde bulunan ses sistemizden gelen gerçek surround sesi kayıpsız taşırlar, yine sizi başka kabloya ihtiyac duyurmaz !!!

4.4K x 2K Video Desteği, bu önemlidir, yeni filmlerin hepsi daha doğrusu 3D filmlerdeki gerçek mkv gömrüntüyü panele sorusnuz taşınmasını sağlar, unutmayın artık 2015 senesinde her panelde bu özelliklik eklenecektir, gerçek görsel şölene şahid olacağız, ses sinyallerinide sorunsuz yansıtacaktır !!!

5. Mikro hdmi konnektor, bu özellik size tam bir sorusnuz sinyal çözücüsü olacaktır !

6.Additional Color/ Özel Renk tanımlaması: Yani en başta verdiğim detay, profosyonel grafikerlere bu özellikler mükemmel renkleri yansıtmak ve işleme özelliğini verecektir

Diyeceksinizki, böyle bir kablo çok pahalıdır, evet ortolama 100 Lira ile 10.000 Lira arsında farklı fiyatlara var !

Ben özelliklerini yazdım, Kablo alırken, Lütfen kutu üzerinde Garanti yada Test onayı varmı bakın, desteklediği özelliklere bakın, ezbere kablolardan uzak durun.

Buna benzer Kabloları Türkiyede rahatlıkla 100 lira ve üstü fiyatlara bulursunuz.

Normal kablo ile kullandığınız günlerinize çok kızacaksınız emin olabilirsiniz.

Tavsiyemse Hdmi konnektor ozelliği olan kablolardır, özellikle sorunsuz İnternet ve dlna bağlatısı isteyenler buna dikkat etsin.

 

 

 

 

 

Tarih: 11 06 2012
Üst kategori: Aksesuar - Ekipman, Haber - Aktüalite
Alt kategori: | |

Yorum yapma kapalı.